Leidėjams priekaištaujant dėl vėluojančio prenumeruojamų leidinių pristatymo gyventojams, Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas sako, kad pastarąjį šeštadienį dėl ligos arba saviizoliacijos siuntų pristatyti negalėjo 300 darbuotojų visoje Lietuvoje, tačiau, nepaisant to, vėluojama pristatyti esą tik ne daugiau 1 procento leidinių.
Asociacijos „Nacionalinė spauda“ praėjusią savaitę išplatintame pareiškime teigiama, kad prenumeratos pristatymo paslauga blogėja – sausį Lietuvos paštui jau pateikta daugiau kaip 600 skundų, kad leidiniai nepristatomi visai ar smarkiai vėluoja.
LRT RADIJUI Lietuvos pašto tinklo direktorius J. Sadauskas antradienį aiškino, jog pandemija neaplenkė ir siuntų pristatymo proceso.
„Šeštadienį mes neturėjome 300 žmonių, kurie arba serga, arba buvo saviizoliacijoje, todėl tikrai yra teritorijų, kurios padengiamos dalinai arba laikraščiai galimai vėluoja. Tačiau net ir savivaldybėse, kur sergančių žmonių daugiausia, kaip Panevėžys, Šiauliai, visgi mes vėluojame pristatyti ne daugiau kaip 1 proc. leidinių ir tik miesto teritorijose. Žmonės dirba viršvalandžius, taip, leidinys ateina vėliau, galbūt laikraštis gali būti atneštas 19 val. vakare, bet žmonės eina vienas kitam į pagalbą ir tuos dalykus nešioja“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo J. Sadauskas.
Pasak jo, naujų darbuotojų ieškoma, „jų ateina, bet galėtų ateiti ir daugiau“. J. Sadausko teigimu, vėlavimai nėra susiję su mobiliųjų laiškininkų naujove, o apskritai pristatymai labiausiai stringa miestuose, ne kaimuose.
„Kaimiškos apylinkės yra ženkliai geriau padengtos, praktiškai nepajuto pandeminio poveikio dėl teritorinio poveikio. Kuo leidėjai skundžiasi ir kur yra teisūs, tai kalbant apie miestus. Kadangi yra gana daug gyventojų viename rajone, pavyzdžiui, Fabijoniškėse Vilniuje, susirgus vienam laiškininkui, aptarnaujančiam 50 daugiaaukščių, tą dieną gali būti negauti ar vėliau gauti laikraščiai, taip kyla klientų nusiskundimų. Tikrai su jokiomis reformomis tai nesusiję, tai susiję su tuo, kad žmogus neatėjo į darbą ir mes neturime kuo jį pusdieniui ar dienai pakeisti, kad būtų nunešti laikraščiai“, – sakė J. Sadauskas.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/lrt.png)