5.4 C
Panevėžys
Antradienis, 17 gruodžio, 2024

Dauguma slidinėjimo centrų dar laukia šalčių, šiemet kainų nekeis

AutoriusLukas Juozapaitis (BNS)FotoBNS

Įsibėgėjus gruodžiui Lietuvoje veikiantys slidinėjimo centrai dar laukia žiemiškesnių orų – kol nepaspaudė didesnis šaltukas, dauguma jų dar negamina sniego, todėl trasos lieka uždarytos.

BNS kalbinti slidinėjimo centrų atstovai sako, kad vien natūralaus sniego trasoms neužtenka, o esant teigiamai temperatūrai žemė neįšalusi, todėl dirbtinis sniegas greitai ištirpsta.

„Paskutinius du sezonus būdavo pūsdavom, paskui nulydavo, tada vėl pūsdavom sniegą. Labai vargingai pastaruosius dvejus metus“, – BNS pasakojo slidinėjimo kompleksą „Mortos kalns“ Plungėje valdančios įmonės „Sruojos slėnis“ vadovas Saulius Gramauskas.

Vis dėlto, centrų atstovų teigimu, kainų šį sezoną pernelyg kelti neplanuojama.

Liepkalnis jau startuoja, tačiau sezonas bus prastesnis

Sezoną šeštadienį pradėjo Liepkalnio slidinėjimo centras Vilniuje. Jo vadovo Artūro Bielskaus teigimu, trasa atidaroma matant didelį gyventojų norą aktyviai leisti laiką lauke.

„Visada, kai tik atsidarome, žmonių yra. Žmonės nori, yra pasiilgę tų pramogų, nori būti lauke. Bet viskas priklauso nuo oro“, – BNS sakė A. Bielskus.

„Atėję minusai leido mums pasigaminti pakankamai sniego, kad galėtume atsidaryti“, – teigė jis.

Tačiau, pasak jo, centras gali vėl užsidaryti, nes kitą savaitę vėl atšils – Vilniuje prognozuojama 5–7 laipsnių šiluma.

„Dabar atsidarome kelioms dienoms, paskui galimai vėl teks užsidaryti, nes orai labai nepastovūs. Veikla visada sunki, nes nėra stabilaus minuso, žiemiško oro. Tenka prisitaikyti, iš naujo tą sniegą gaminti“, – kalbėjo A. Bielskus.

Liepkalnio centro vadovas šiemet nebesitiki tokių sėkmingų metų kaip pernai, kai trasos jau buvo atidarytos lapkričio pabaigoje: „Šiemet jau gruodžio vidurys ir dar nesimato, kad normaliai pradėtume sezoną.“

Ignalinoje ir Anykščiuose viliamasi atsidaryti po švenčių, Plungė datos neturi

Slidinėjimo trasą Ignalinoje nuo šio sezono administruojančio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vadovo Jono Paslausko teigimu, atidaryti trasas planuojama po Kalėdų.

Pasak jo, centras neturi galimybių gaminti pakankamai sniego, kai orai šiltesni, todėl laukia, kol įsivyraus neigiama temperatūra.

„Technika paruošta, viskas paruošta, laukiame sąlygų. (…) Iš natūralaus sniego suformuoti kalno šansų nėra. Dar nebuvo, kad tiek prisnigtų. Pagrindas yra dirbtinis sniegas“, – BNS sakė J. Paslauskas.

Ignalinoje didesnis dėmesys skiriamas lygumų slidinėjimo profesionaliems sportininkams, tačiau veikia ir kalnų trasa.

Tuo metu Kalitos kalno slidinėjimo trasą valdančio Anykščių turizmo centro vadovas Udrius Armalis informavo, jog kalną lankytojams tikimasi atverti sausį.

„Dar nedrįstam pradėti (…), tikimės, kad orai pagerės ir pagal daugiametę statistiką sezonas slidinėjimo pas mus prasidės sausio pradžioje. Turime viltį didžiulę“, – BNS teigė U. Armalis.

Pasak jo, Anykščiai taip pat dar laukia šalčių, nes atsidaryti dabar būtų per brangu, be to, esant teigiamai temperatūrai nėra lankytojų.

„Kaštai išauga ir slidinėjimas gaunasi nekokybiškas. Sniegas tirpsta, slidinėjimo dvasia ne tokia, kai nėra baltumo“, – kalbėjo Anykščių turizmo centro vadovas.

Savo ruožtu „Mortos kalns“ komplekso Plungėje vadovas S. Gramauskas pabrėžė, kad veiklą pradės, „kai bus žiema“.

„Kol kas žiemos nėra ir nepradedame. Reikia sąlygų kaip šiąnakt, kad šaltukas būtų – jei rodo bent savaitę žiemą, bandome rizikuoti bandome pūsti, gaminti sniegą“, – BNS sakė S. Gramauskas.

„Jei bus žiema dirbsim, nebus – nedirbsim“, – pridūrė jis.

Kainų nekelia arba didina simboliškai

Slidinėjimo centrų Ignalinoje, Anykščiuose ir Plungėje vadovai tikino, kad šį sezoną slidinėjimo kainas išlaikys tokias kaip pernai. Tuo metu Liepkalnio centro vadovas sakė, kad jos keliamos simboliškai – maždaug 1–2 eurais.

„Gal po eurą kilstelėjome, nes jau buvome nekėlę keletą metų. Mus vejasi energetiniai kaštai, kurie pakankamai dideli, atlyginimui keliam. Tad tenka šiek tiek ir kainas kilstelti. Bet pakankamai minimaliai, žmonės labai nepajus“, – sakė A. Bielskus.

Prieš keletą metų slidinėjimo trasa veikė ir Birštone, tačiau dėl per trumpo šaltojo sezono ji buvo nuostolinga.

„Miestas nebeeksploatuoti slidinėjimo kalno nusprendė vien dėl klimato. Jei už šimto kilometrų Liepkalnyje yra sniegas, o Birštone žaliuoja žolė. Tiesiog nebūdavo sniego“, – BNS pasakojo Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.

Pasak jos, po pandemijos slidinėjimo trasa mieste nebeatsidarė.

„Vienais metais dar pabandė, tai buvo labai trumpas eksploatavimas, poros savaičių, ir buvo priimtas sprendimas net nebebandyti“, – kalbėjo R. Kapačinskaitė.

Pasak jos, dabar ta pati nuokalnė perduota privačiai bendrovei, jos vietoje įkūrusiai vasaros rogučių trasą.

Vis dėlto, anot R. Kapačinskaitės, slidinėjimo trasa Birštone padėjo į kurortą pritraukti daugiau lankytojų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ekspertė griauna mitus apie slidinėjimą Austrijoje: čia gerai praleisti laiką galite ir be slidžių

confident-noyce

Į Austrijos kalnus – su visa šeima: ir paslidinėsite, ir papramogausite

confident-noyce

Daugiau kaip 30 metų slidinėjimo patirtį turinti verslininkė D. Žymantė pataria, kurią šalį rinktis pasiilgusiems kalnų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau