2.9 C
Panevėžys
Penktadienis, 28 vasario, 2025

Darbą Panevėžio savivaldybėje prarandantys vadovai apie ateitį nedaugžodžiauja



Vakar paskutinį kartą posėdžiavo šios kadencijos 2015-2019 metų Panevėžio miesto savivaldybės Taryba. Kai kuriems šios kadencijos politikams tai paskutinis Tarybos posėdis. Netekti darbo gali ir kai kurie Savivaldybės administracijos darbuotojai, turintys politinio pasitikėjimo statusą.

Laukia darbai

Todėl panevėžiečių pasitikėjimą dar ketveriems metams įgijusio mero Ryčio Mykolo Račkausko laukia nemažai darbo.

„Tai ir koalicijos sudarymas, ir komanda, ir pareigos. Kalbėjome su daugeliu politinių jėgų, patekusių į Tarybą. Esame pasiruošę bendradarbiauti su visais, kurie nusiteikę konstruktyviam darbui miesto labui. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra pareiškusi aiškią poziciją dėl bendro darbo, kalbą randame ir su liberalais. Tikiuosi, kad koalicijoje dirbs ir socialdemokratai“, – aiškino jis, bet apie konkrečias asmenybės nekalbėjo:

„Dėl konkrečių asmenų tam tikrose pareigose kalbėti dar anksti. Kol kas aišku, kad Rimantas Pauža apsisprendė kitą kadenciją nebedirbti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, jo darbus pasiryžęs perimti Tomas Jukna, kurio patirtis ir kompetencijos būtų naudingos šiose pareigose.“

R. Račkauskas.

Pokyčiai reikalingi

Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža naujienų portalui JP patvirtino, kad atsisako posto.

„Būna pradžia, ateina ir pabaiga. Nieko keisto. Be to, pokyčiai gyvenime – reikalingi ir naudingi. Antra vertus, sunku ir lengva palikti šį darbą. Sunku, nes darbas buvo sudėtingas ir atsakingas, o lengva – sudėtingas darbas baigėsi“, – juokavo ir rimtai kalbėjo R. Pauža ir teigė, be darbo nebus:

„Profesiją turiu – esu architektas. Be darbo tikrai nesėdėsiu. Vieną galiu pasakyti – iš Lietuvos neišvažiuosiu.“

R. Pauža.

Ilsėsis ir keliaus

Darbo neteks ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja dr. Sandra Jakštienė.

Darbo partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė nedaugžodžiavo, ką darys netekus darbo.

„Ilsėsiuosi, keliausiu. Negaliu pasakyti, kas bus ir kas laukia. Juolab kad po vienos pabaigos, ateina kita pradžia. Be to, per anksti svarstyti, kas bus, kaip bus. Dar reikia baigti darbus Savivaldybėje“, – sakė S. Jakštienė.

S. Jakštienė.

Vicemero posto nesitiki

Vicemero pareigų neteks ir du dabartiniai mero pavaduotojai, kuriems teko rotacijos principu vaduoti merą R. M. Račkauską, Petras Luomanas ir Aleksas Varna.

Mero pavaduotojas P. Luomanas sako, kad neišgyvena, jog neteks vicemero posto.

„Tai nėra taip svarbu. Svarbiau yra, kad Panevėžio rinkėjai pasitikėjo – jie kilstelėjo mane iš 30 vietos į 7 ir suteikė Tarybos nario mandatą. Todėl dirbsiu Taryboje, o patirtį tikrai turiu. Kitais metais minėsiu aktyvios politinės veiklos 25-metį. Norėčiau rinktis darbuotis Švietimo ir mokslo arba Kultūros ir meno komitetuose, bet, bus matyti, kaip prasidės naujos Tarybos kadencijos posėdžiai“, – pasakojo P. Luomanas ir teigė, kad vicemero posto nesitiki, nes tas postas priklausys būsimiems koalicijos partneriams.

A. Varna.

Versle dirbti aiškiau

Kitas vicemeras A. Varna, išgirdęs klausimą, ar labai nusiminė, jog neteks posto, šypteli ir tvirtina:

„Neliūdžiu, nėra dėl ko liūdėti. Be to, dirbsiu Taryboje. Kita vertus, nerealu yra tikėtis, kad bus siūlomas mero pavaduotojo postas. Kai bus suformuota koalicija, bus aišku, kas minėtą postą užims.“

Paskutines darbo dienas skaičiuojantis vicemero poste A. Varna prisipažįsta, kad versle dirbti paprasčiau ir aiškiau – mažiau biurokratizmo.

„Net lyginti neįmanoma. Sudėtinga būtų. Jeigu sprendimai būtų priimami tokiais tempais kaip Savivaldybėje, verslas bankrutuotų. Savivaldos sistemoje tiek daug –  kontroliuojančių įstaigų, kad iki sprendimo priėmimo praeina begalės laiko, o kur dar suplanuoto darbo atlikimo laikas?“

Didžiausia frakcija

Panevėžio meru išrinktas R. M. Račkauskas turės didžiausią frakciją savivaldybės taryboje – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ savivaldos rinkimuose prieš dvi savaites gavo aštuonis mandatus. Antri liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

Taryboje dirbs trys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, po du tarybos narius turės Lietuvos socialdemokratų, Lietuvos žaliųjų partijos ir Liberalų sąjūdis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dirbančiųjų skaičių 2024 metais reikšmingai pildė į Lietuvą grįžtantys žmonės

JP Redakcija

Lietuvoje darbo užmokesčio atotrūkis tarp vyrų ir moterų siekia 13 proc.

JP Redakcija

EIMIN: Lietuvoje dirbančių ukrainiečių skaičius siekia 36 tūkst.

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads