0.2 C
Panevėžys
Sekmadienis, 24 lapkričio, 2024

Daliai vairuotojų – sveikatos patikrų pasikeitimai

AutoriuseltaFotofreepik.com

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) peržiūrėjusi Profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose tvarką, į naują tvarkos redakciją įtraukė pakeitimus, kurie palies dalį vairuotojų dėl patikrų periodiškumo, taip atsiras daugiau lankstumo sveikatos specialistams priimant sprendimą dėl vairuotojo tinkamumo dalyvauti eisme.

SAM praneša, kad iki šiol visų 2 grupės transporto priemonių vairuotojų (atitinkamai C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų) sveikata turėjo būti tikrinama kas 2 metus. Nuo šių metų spalio 15 d. 2 grupės transporto priemonių vairuotojų iki 55 metų sveikatos patikrinimas atliekamas vieną kartą per 5 metus, o 55 metų ir vyresnių vairuotojų sveikatos patikrinimas – vieną kartą per 2 metus.

Toks pat sveikatos patikrinimo periodiškumas nustatytas ir traktorių bei savaeigių mašinų vairuotojams bei B kategorijos transporto priemonių vairuotojams, naudojantiems vairuotojo pažymėjimą profesiniams tikslams.

Taip pat nuo šiol tikrinant 2 grupės kategorijų transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų bei B kategorijos transporto priemonių vairuotojų, naudojančių vairuotojo pažymėjimą profesiniams tikslams, sveikatą, gydytojas otorinolaringologas ir neurologas privalo dalyvauti tik tais atvejais, kai sveikatą tikrina vidaus ligų gydytojas arba tokį sprendimą priima šeimos gydytojas.

Taip pat patikslintas medicininės pažymos galiojimas, priklausomai nuo vairuotojo amžiaus.

1 grupės (AM, A1, A, B1, B ir BE kategorijų) transporto priemonių vairuotojams iki 65 metų pažymos galiojimo terminas negali būti ilgesnis nei jam sukanka 70 metų. Kai vairuotojas yra 65–80 metų amžiaus grupės – medicininė pažyma išduodama ne ilgesniam laikotarpiui nei asmeniui sukanka 82 metai.

Atsižvelgus į socialinių partnerių bei Lietuvos Respublikos Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos siūlymus, panaikintas draudimas negalia turintiems asmenims vairuoti visas 2 grupės transporto priemones.

Dėl asmenų, kuriems nustatytas visiškas kurtumas, kurčnebylumas, bei asmenims, kuriems diagnozuotas rankos, kojos, plaštakos, pėdos ar abiejų plaštakų, pėdų trūkumas, žymios deformacijos, dėl kurių yra sutrikusi lokomotorinė funkcija, ar abiejų rankų trūkumas arba abiejų rankų plaštakų, pirštų kontraktūros, ankilozės, nejudrumas, trukdantys sugriebti ir išlaikyti daiktą, abiejų pečių, alkūnių, riešų sąnarių ankilozės, kontraktūros galimybės vairuoti ir 1, ir 2 grupės transporto priemones bus galima spręsti individualiai.

Nauja tvarka taip pat nustato, kad darbdavys siųsdamas vairuotoją ar kitą įsidarbinantį ar dirbantį asmenį pasitikrinti sveikatos gali pasirinktinai pildyti „popierinę“ arba elektroninę pažymos formą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vairuotojų sveikatos patikrinimas: nebėra laiko delsti

confident-noyce

5 pavojai vairuotojų tykantys rudenį: ką turi žinoti kiekvienas vairuotojas?

confident-noyce

Lietuvoje startuoja kampanija, skatinanti neleisti vairuoti išgėrusiems

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau