-0.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

D. Matukienė: smukiojo verslo nuomonės dėl lėšų gynybai niekas neklausė

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (bns)
Fotobns
D. Matukienė.

Smukiojo verslo nuomonės dėl papildomo krašto gynybos finansavimo neklausė nei valdžia, nei stambusis verslas, sako Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė. 

„Dėl šių 4 proc. (bendrojo vidaus produkto gynybai – BNS) ir išvis dėl gynybos finansavimo klausimų niekas – nei Vyriausybė, nei stambusis verslas nesitarė su smukiuoju“, – BNS penktadienį sakė D. Matukienė.

Pasak jos, didžiosios įmonės turi savų interesų gynybos pramonės sektoriuje: „Čia interesų kova, kuriuos gina lobistai“.

D. Matukienės teigimu, 400-500 didžiųjų įmonių atstovauja šešios-septynios asociacijos ir konfederacijos.

Stambiajam verslui siūlant įsipareigoti savo lėšomis padengti darbuotojų karinius apmokymus ir tam skirti apie 1,2 mlrd. eurų, D. Matukienė sako, kad smulkusis verslas to padaryti negali – šeimos įmonių savininkai, verslo liudijimų turėtojai, užsiimantieji individualia veikla bei mažų ir vidutinių įmonių savininkai neturi tam lėšų: „Kad prisidėtum, reikia turėti.“

Ji siūlo visų pirma revizuoti įvairių karinių mokymų organizatorius.

„Kiek prie ministerijų yra prikurta įstaigų įstaigėlių, kurios moko ir moko ir moko, o iš to nelabai kokia ir nauda mūsų šaliai, nes niekas per daug nei gerėja, nei keičiasi“, – teigė D. Matukienė.

„Mes turėtume ne mokytis šaudyti, o turėtume galvoti, kaip apsiginti taikiai“, – pridūrė ji.

Seimo vicepirmininkas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis penktadienį sakė, jog stambusis verslas turėtų tartis su smulkiuoju ir viso šalies verslo vardu neagituoti, kad gynybai tektų vienu procentiniu punktu daugiau – 4 proc. BVP.

Pasak jo, reikia ne verslo įsipareigojimų savo lėšomis padengti darbuotojų karinius apmokymus, o realių lėšų.

Finansų ministerija šią savaitę pasiūlė papildomas lėšas gynybai surinkti vienu procentiniu punktu didinant pelno mokesčio tarifą, pakeliant akcizus degalams, tabakui ir alkoholiui, įvedant mokestį daliai draudimo sutarčių, vieneriems metams  pratęsiant bankų solidarumo mokestį, labiau apmokestinant dalį smulkiojo verslo.

Be to, ketinama išleisti gynybos obligacijas, o civilinei saugai kasmet skirti 25 mln. eurų iš savivaldybėms tenkančios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies.

Iniciatyvą „4 procentai“ gynybai inicijuoja asociacija „Unicorns Lithuania“, Lietuvos verslo konfederacija (LVK) ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK). Palaikymą iniciatyvai išreiškė per pusšimtį didžiųjų Lietuvos verslų ir organizacijų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

L. Kasčiūnas: iš bankų solidarumo įnašo galėtume finansuoti oro gynybos sistemų pirkimą

JP Redakcija

D. Matukienė: smukiojo verslo nuomonės dėl lėšų gynybai niekas neklausė

JP Redakcija

A. Mazuronis nepritaria gynybos finansavimui iš padidintų akcizų: tai į mažų pajamų žmones nukreiptas sprendimas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads