Po dvejų metų pertraukos vienintelis Baltijos šalyse tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis-konkursas „Baltic“ sugrįžo į „Cido“ areną. Panevėžiečiai ir miesto svečiai šeštadienį galėjo stebėti nepakartojamo būgnininkų ir šokėjų mūšio. Šių metų išskirtinis renginio svečias iš Ispanijos – kolektyvas „Artistas del Gremio“.
„Artistas del Gremio“ savo muzikinę karjerą pradėjo Ispanijos gatvėse, grodami populiariausias ir tradicines melodijas, o netrukus atrado savo identitetą – pradėjo kurti originalias kompozicijas, dalyvauti ne tik nacionaliniuose renginiuose, bet ir užsienio festivaliuose, konkursuose. Kolektyvas pasirodė tarptautiniuose ir nacionaliniuose festivaliuose Vokietijoje, Rumunijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Ispanijoje, jie taip pat buvo TV projekto „Tú sí que vales“ (ispaniškoji „Talentų“ versija) finalistai, pelnė įvairių apdovanojimų.
Nuo 2015 metų pradėtas organizuoti konkursas, galima sakyti, šiemet mini ir mažąjį jubiliejų. „Vienais metais renginys neįvyko, nes nebuvo gautas finansavimas, kitais – dėl pasaulinės pandemijos, todėl šiandien labai džiaugiamės, kad festivalis sugrįžta“, – sakė renginio organizatorius, meno vadovas Remigijus Vilys.
Konkurse pasirodė nuolatiniai konkurso dalyviai, publikos laukiami ir mylimi būgnų kolektyvai: Šiaulių miesto mušamųjų instrumentų ansamblio „Ritmas Kitaip“ atlikėjai (vadovas Arūnas Banys), Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos mušamųjų ansamblis „Aukštyn DrumLine“ (vadovas Karolis Jurgaitis), taip pat jau ne pirmą kartą į Lietuvą atvykstantys būgnininkai iš Slovakijos „Party Diddles“ ir kiti kolektyvai.
Žygiuojančių orkestrų festivalyje pasirodė ir specialią de file programą atliko Lietuvos kariuomenės orkestras (vadovas maj. Egidijus Ališauskas), Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Eimantas Anskaitis).
Renginyje dalyvavo Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ šokėjos (vadovai Dainius Bervingis ir Deimantė Ūsienė), Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“ (vadovė Ramutė Plonienė), Kybartų orkestrų šokių kolektyvas „Liepa“ (vadovė Greta Meseckaitė), Vilkaviškio kultūros centro merginų choreografinė grupė (vadovė Sonata Jankienė), Alytaus šokių studija „Alemana“ (vadovė Lilija Bernatavičienė), Šiaulių kultūros centro kolektyvas „Aušrelė“ (vadovas Mindaugas Kosaitis) ir Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos orkestro šokių grupė (vadovė Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva). Šokėjų kolektyvai atliko specialiai paruoštas programas, kurias sudarys privalomas orkestrinis šokis ir laisvas pasirinktas šiuolaikinis, pop, charakterinis, sportinis, klasikinis ar kito žanro šokis.
Renginio organizatorius R. Vilys teigia, kad tokio pobūdžio renginys svarbus orkestrinės ir mušamųjų muzikos sklaidai Baltijos regiono šalyse: „Taip vystosi glaudūs muzikiniai ryšiai, vykdoma edukacinė-kultūrinė veikla, kurios metu pritraukiama begalė žiūrovų ir šios srities žinovų iš viso pasaulio.“