3.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 2 balandžio, 2025

Bonsai medžių sodo Panevėžio rajone įkūrėja K. Tamošiūnienė: „Tai – truputį daugiau nei tik medis“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ASMENINIS ALBUMAS
Karolina ir Darius Tamošiūnai į Lietuvą po ilgų emigracijos metų Didžiojoje Britanijoje 2021-aisiais grįžo į gimtinę bei čia sumanė įkurti unikalų Lietuvoje bonsai medžių sodą ir interjero prekių parduotuvę „Prestige garden studio“.

Karolina (30 m.) ir Darius (35 m.) Tamošiūnai į Lietuvą po ilgų emigracijos metų Didžiojoje Britanijoje 2021-aisiais grįžo į gimtinę bei čia sumanė įkurti unikalų Lietuvoje bonsai medžių sodą ir interjero prekių parduotuvę „Prestige garden studio“. Visa tai yra Panevėžio rajone, Vyčių kaime.

Visuomet žali

Interjero architektė Karolina studijas baigė Didžiojoje Britanijoje ir pagal šią specialybę dirbo pastaruosius dešimt metų. Taip pat ketverius metus dėstė šią specialybę universitete.

„Dėstymas – dar viena mano aistra“, – atskleidė ji.

Moteris pripažino, kad turėti savo sodą anaiptol nebuvo vaikystės svajonė.

„Mano mama visą gyvenimą buvo apsigimusi sodininkė. Nuo pat mažų dienų važiuodavome į sodą, kur būdavo daržai, darželiai ir laisvai liejosi kūryba. Būdama maža, visuomet sakiau, kad aš gyvenime nekišiu rankų į žemę ir tikslingai ėjau „švaraus darbo“ link. Visgi, didėjant interjero architektūros bei statybininko vyro projektams, klientai tapo reiklesni, todėl savaime atsirado kitoks požiūris į gamtą bei noras prie jos prisiliesti. Mane žavėjo „ever green“ (liet. visuomet žali) augalai, kuriems žiema – ne rodiklis. O ypač galimybė su tokiais augalais dirbti architektūriškai. Taigi, pasirinkome bonsai medžius“, – apie idėjos pradžią pasakojo ji.

Karolina ir Darius Tamošiūnai į Lietuvą po ilgų emigracijos metų Didžiojoje Britanijoje 2021-aisiais grįžo į gimtinę bei čia sumanė įkurti unikalų Lietuvoje bonsai medžių sodą ir interjero prekių parduotuvę „Prestige garden studio“.

Taip po truputį šeima ėmė domėtis bei mokytis šių medžių auginimo subtilybių. Tai tapo puikiu būdu atsitraukti nuo ekranų, o, pasak Karolinos, rankos žemėse vis labiau „kabino“.

„Lietuvoje patyrėme skaudžių nutikimų… Gal todėl iš Didžiosios Britanijos nutarėme grįžti į Lietuvą. Šiam žingsniui pastūmėjo vyras, nes pati labai mėgau gyvenimą svetur. Tačiau prasidėjus pandemijai pajutau, jog šis įvykis „pačiupo“ mane silpnumo akimirką. Ir tai buvo dar viena priežastis, kuri lėmė mūsų grįžimą į gimtinę. Vyrui griežtai pasakiau – jei grįžtame, noriu pradėti kažką naujo. Na, o tas „kažkas naujo“ tapo bonsai medžių parku, kuris perteikia kitokias emocijas, įneša unikalių pokalbių. Norėjome dalintis, diskutuoti, kalbėtis, todėl klientai iki šiol nustemba, kad laisvai švaistomės idėjomis“, – atviravo sodo įkūrėja.

Bonsai medžių sodas.

Arba dabar, arba niekada

Medžiai unikaliam sodui tiekiami iš Olandijos ir Vokietijos.

„Prikalbinti šiuos tiekėjus dirbti su mumis nebuvo lengva užduotis. Mes tinkamu laiku pakliuvome pas naujokę konsultantę, kuriai buvome pirmieji klientai. Tad jos dėka ir gavome šį bendradarbiavimą. Kitu atveju šie tiekėjai nebūtų sutikę su mumis dirbti, nes esame per maži. Jie labai atsakingai žiūri, su kuo dirba. Medžius užsisakome jau prieš metus. Taigi, kai grįžome iš kelionės po susitikimo su tiekėjais, turėjome plyną lauką, kurį turėjome išpuoselėti. Mums buvo svarbu graži bei įdomi aplinka. Sodą kūrėme trise: aš, vyras ir mano mama. Išsikasėme baseiną, pradėjome kloti akmenis. Juos mums parūpino mano krikšto tėtis, kuris yra ūkininkas, tad per daugelį metų iš laukų pririnko nemažai akmenų. Mūsų sode jų yra apie 23 tonas“, – dėstė ji.

Kaip juokėsi pati Karolina, ne gana to, kad verslą kurti pradėjo, kai pasaulyje vyravo pandemija, kuomet sodo kūrimo darbai jau buvo įpusėję, o interjero detalių studija jau buvo pastatyta – prasidėjo karas.

„Vyras tikino, kad jau nėra galimybių tinkamai pradėti verslą. Tačiau aš buvau užsispyrusi ir sakiau „arba dabar, arba niekada“. Juk šitiek dirbome! Taigi, rizikavome ir mums pavyko! Atradome savo klientų ratą“, – džiaugėsi moteris.

Karolina ir Darius Tamošiūnai į Lietuvą po ilgų emigracijos metų Didžiojoje Britanijoje 2021-aisiais grįžo į gimtinę bei čia sumanė įkurti unikalų Lietuvoje bonsai medžių sodą ir interjero prekių parduotuvę „Prestige garden studio“.

Svajonės pildosi

Kaip jau minėta, Tamošiūnai įkūrė ne tik medelyną, bet ir interjero detalių studiją. Čia parduodamos detalės – rankų darbo. Kartais kuriamos pačios Karolinos, o kartais – kitų kūrėjų iš viso pasaulio.

„Studijos idėja gimė dar anksčiau nei bonsų sodas. Kai pradėjau studijuoti architektūrą, jau turėjau polinkį detalėms. Man patiko gaminti, kurti. Pabaigusi studijas, kai pradėjau dirbti, vis kirbėjo mintis, jog norėčiau turėti savo interjero detalių parduotuvę. Taigi, kuo daugiau projektų turėjau, tuo daugiau tiekėjų pažinau iš įvairių pasaulio šalių. Iš tiesų, originali idėja buvo studiją įkurti Anglijoje, bet įgyvendinau šią svajonę Lietuvoje. Sakiau vyrui, jei grįžtame į Lietuvą, tai studijos įkūrimas – būtinybė!“, – kalbėjo pašnekovė.

„Kai kūrėme sodą, taip ir planavome, kad studija stovės būtent čia. Manau, kad tai – labai fainas balansas, nes vasarą mes visiškai pasineriame į medžius: jų formavimą, priežiūrą, o rudens bei žiemos metu pereiname į vidų: organizuojame dirbtuvėles, kurios patenkina mano poreikį dėstyti, mokyti. Per žiemą kuriamos visos interjero detalės, dekoracijos. Po Naujųjų metų kuriame eksterjero projektus, o pavasarį – vėl judame į lauką. Taigi, idėja versle turėti sezoniškumą – pavyko“, – pasakojo Karolina.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tylus pavojus jūsų kieme: ekspertas pataria, kaip sumažinti medžių keliamą riziką audrų metu

JP Redakcija

Panevėžio kolegijos studentai pasodino „PANKO beržų girelę“

JP Redakcija

Jonavoje iškirsti 205 saugotini medžiai, žala gamtai siekia daugiau kaip 60 tūkstančių eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads