Baudos už savavališkų statinių naudojimą bei pakartotinius pažeidimus augs dvigubai

AutoriusSniegė Balčiūnaitė (BNS)
FotoBNS

Seimas padvigubino baudas gyventojams už savavališkų statinių naudojimą, neleistinų statybų, rekonstravimo, kapitalinio remonto ar griovimo pakartotinius pažeidimus. Jos įsigalios nuo lapkričio 1-osios. 

Už tokius sugriežtinimus numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas balsavo 86 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, o susilaikė penki.

Tokios baudos galios tik gyventojams, nes įmonėms atsakomybė už tokius pažeidimus jau buvo sugriežtinta anksčiau priimant Statybos įstatymo pataisas.

Taip pat nustatytos sankcijos ir už svarbios informacijos, pavyzdžiui, apie pasamdytą subrangovą nepateikimą. Tokiu atveju bauda siektų 200–600 eurų, o už nusižengimą, padarytą pakartotinai – 400–800 eurų.

Statybos įstatyme yra nustatyta, kad rangovas privalo identifikuoti ir registruoti visus statybos aikštelėje dirbančius subrangovus.

Savavališkai pastatytų ar dar statomų patalpų ar nebaigto statinio naudojimas užtrauks nuo 280 eurų iki 6 tūkst. eurų sieksiančią baudą.

Skirtingos baudos nustatytos už naujo nesudėtingo arba neypatingo statinio savavališkos statybos, kapitalinio arba  paprastojo remonto ar rekonstrukcijos pakartotinus pažeidimus.

Dar didesnės baudos bus taikomos už tokių statinių savavališką statybą ar rekonstrukciją kultūros paveldo statinio teritorijoje arba vietovėje ar apsaugos zonose, taip pat pajūryje.

Pavyzdžiui, naujo ypatingo statinio savavališka statyba arba rekonstrukcija nebe pirmą kartą užtrauks 5,5–6 tūkst. eurų baudą.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pakartotinai savavališkos statybos aktai ir privalomieji nurodymai surašomi apie 20 proc. savavališkai vykdančių statybas gyventojų, o kai kuriems – 10 ir daugiau kartų, tačiau pasitaiko atvejų, kai šie dokumentai pakartotinai surašyti ir daugiau negu dvidešimt kartų.

Taip pat Seimas nustatė sankcijas už pranešimo apie statybos pradžią tinkamą nepateikimą: už šio pranešimo nepateikimą pirmą kartą nustatytos didesnės baudos, negu už informacijos apie statybos pradžią nepateikimą – 200-600 eurų, o pakartotinį – dvigubai didesnės.

Dar vienas svarbus pakeitimas – uždrausta statiniu naudotis ar parduoti, padovanoti, išnuomoti ar kitaip disponuoti, jeigu  jis pastatytas ar statomas savavališkai arba pažeidžiant reikalavimus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Meilutytė nusprendė nesibylinėti su policija dėl 300 eurų baudos ir atimtos teisės vairuoti

JP Redakcija

Už arenoje parodytą nepadorų gestą V. Matijošaičiui krepšinio sirgalius nubaustas 15 eurų bauda

JP Redakcija

Siūloma, kad baudžiamoji atsakomybė už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi priklausytų nuo žalos dydžio

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads