Ketvirtadienį Panevėžyje atidengta skulptūra „Verslo skrydis“. Ją miestui dovanojo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Ji pastatyta P. Puzino ir Respublikos gatvių sankryžoje.
Sumanytojas – panevėžietis skulptorius
Skulptūrą susukūrė panevėžietis ir meno pasaulyje puikiai žinomas skulptorius V. Tallat-Kelpša. Skulptūra „Verslo skrydis“ yra 6,5 metrų aukščio, ją sudaro 4 m granitinis postamentas ir 2,5 m bronzos figūra. Jos vertė – 95,7 tūkst. eurų. Skulptūrą miestui dovanoja Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.
Rūpi ne tik darbo vietų steigimas
Skulptūros pristatyme dalyvavęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas didžiavosi kūriniu.
„Nors verslo pagrindinis dalykas užtikrinti verslo plėtra ir kurti darbo vietas, bet statydami ir dovanodami skulptūrą miestui, parodome, kad menas ir verslas – sietini dalykai. Be to, skulptūros simboliai susiję su verslu, tik juos būtina mokėti skaityti. Skulptūros autoriui V. Tallat-Kelpšai nereikėjo galvoti, ką kurti – sumažintą skulptūrėlę „Verslo skrydis“ jau daugelį metų teikiame geriausioms Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo įmonėms, verslininkams už įvairius laimėjimus ir pasiekimus“, – teigė S. Gailiūnas ir sakė, kad smagu, jog skulptūra puoš Panevėžį.
Suteikė skulptūrai angelo statusą
Iškilmingoje skulptūros atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Panevėžio meras Rytis Račkauskas džiaugėsi galėdamas pasidžiaugti gerąja naujiena – skulptūra „Verslo skrydis“.
„Tai įrodo, kad verslas neabejingas menui ir gali surasti būdų ne tik steigti darbo vietas, plėtoti verslą, bet ir puošti miestą skulptūromis. Manau, kad šis Verslo angelas saugos Panevėžio verslo įmones, verslininkus, o jo sparnai suteiks jiems, jų įmonėms ir darbuotojams sėkmės polėkio“, – sakė Panevėžio miesto meras.
Svarbūs du antikos personažai
Skulptūros autorius V. Tallat-Kelpša priminė kūrinio simbolių prasmę, kurie matomi išlietoje figūroje ir pasidžiaugė, kad galėjo prisidėti prie miesto puošybos.
„Ant rutulio stovinti figūra sukurta remiantis dviem antikiniais personažais – Ikaru ir Merkurijumi. Ikaro skrydis simbolizuoja pažinimo troškimą, nepaklusnumą ir gamtos dėsnių nepaisymą, o Merkurijus – prekybos, iškalbos, keliautojų, komercijos ir pelno dievas. Pats figūros kūnas sudaro aštuoniukę su širdies kontūru viršutinėje dalyje. Paversta aštuoniukė turi begalybės ir tobulumo reikšmes, o Rytų filosofijoje aštuoni reiškia turtą“, – savo kūrinio prasmę aiškino V. Tallat-Kelpša.
Skulptūros sukūrimą ir pastatymą parėmė 37 Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.