Ar šviesolaidinis internetas vis dar pranašesnis už mobilųjį?

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Tikriausiai visi pamena laikus, kai atsirado šviesolaidinis internetas. Anuomet ši technologija žavėjo didesne duomenų perdavimo sparta, tačiau ar šiandien tai vis dar yra pagrindinis privalumas? Ar šviesolaidinis internetas vis dar yra pranašesnis už mobilųjį – naujesnę ir vis labiau populiarėjančią alternatyvą? Panagrinėkime išsamiau, kokiais privalumais ir trūkumais pasižymi kiekvienas interneto tipas.

Kodėl verta rinktis šviesolaidinį internetą?

Lyginant įvairius planus nesunku pastebėti, kad šviesolaidinis internetas užtikrina vieną didžiausių greičių. Tai padaryti leidžia specialūs kabeliai, kurie taip pat užtikrina ir ryšio stabilumą, kuris yra svarbus vartotojams, sunaudojantiems didelius duomenų kiekius. Šviesolaidinis internetas leidžia užtikrinti stabilų duomenų perdavimo greitį, nepriklausomai nuo tinkle esančių vartotojų skaičiaus.

Dėl visų šių savybių šviesolaidinis internetas yra pranašesnis už mobilųjį, kurio greitis gali kisti dėl įvairių aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, vartotojų tinkle skaičiaus. Šviesolaidinį ryšį renkasi tie, kuriems svarbus greitas ir patikimas duomenų perdavimas, pavyzdžiui, dirbant, žaidžiant žaidimus, žiūrint aukštos raiškos filmus ir kt.

Galimybė greitai perduoti didelius duomenų kiekius taip pat nereikalauja riboti duomenų kiekio – tai įprasta mobiliojo interneto planuose. Neriboti duomenys svarbūs tiems, kas jų sunaudoja daugiau arba internetą namuose naudoja ir pramogoms, ir darbui, visos šeimos poreikiams.

Kuo mobilusis internetas pranašesnis už šviesolaidinį?

Kaip jau aptarėme, šviesolaidinis internetas siūlo greitį, patikimumą ir neribotus duomenų srautus. Tai vieni svarbiausių aspektų, tad natūraliai kyla klausimas, kodėl kai kurie vartotojai pirmenybę teikia mobiliajam internetui. Atsakymas yra gana paprastas: pastaroji technologija turi vieną labai svarbų pliusą – mobilumą. Taip, būtent mobilumas labiausiai ir vilioja mobiliojo interneto vartotojus.

Žinoma, tai labai patogu: nereikia jokių laidų, visada galima pakeisti modemo vietą arba apskritai išsivežti jį į sodybą. Tačiau ar tikrai dėl šio privalumo verta aukoti greitį, stabilumą ir galimybę mėgautis neribotais duomenimis? Viskas priklauso nuo asmeninių poreikių ir interneto naudojimo tikslo, tad šį klausimą reikėtų apsvarstyti individualiai.

Kokį internetą pasirinkti?

Jei kaip tik svarstote, kas jums tinka geriau – mobilus ar šviesolaidinis internetas – reikės įvertinti kelis aspektus. Pirmiausia pagalvokite, kokiu tikslu dažniausiai naudojatės interneto ryšiu: skaitote naujienas ir domitės socialiniais tinklais, žiūrite filmus, o gal dalyvaujate nuotolinėse konferencijose ar dirbate su duomenimis debesyje? Paprastesnėms užduotims pakaks ir mobiliojo interneto, tačiau darbui geriau tiks šviesolaidinis ryšys, nes jis užtikrina patikimumą – juk nenorėtumėte, kad nuotolinio susitikimo su kolegomis metu garsas vis trūkinėtų.

Šviesolaidinis internetas geriau tiks ir šeimos poreikiams, nes esant keliems naudotojams reikalingas greitesnis duomenų perdavimas ir didesnis jų kiekis. Antra vertus, mobilusis internetas kainuoja šiek tiek pigiau ir taip pat galima rinktis neribotų duomenų planą, tačiau gerai pagalvokite, ar keli sutaupyti eurai tikrai verti ištampytų nervų, kai sporto varžybų transliacija vis užstringa svarbiausioje vietoje. Taip, šviesolaidinis internetas, nors ir nepasižymi mobilumu, vis dar yra gerokai pranašesnis už mobilųjį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jūros dugnu keliaujantis internetas: ar Lietuva vieną dieną gali likti be ryšio?

confident-noyce

2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?

confident-noyce

Interneto slapukai, kurių kaina – privatumas: ką iš tikrųjų reiškia jūsų „Sutinku“?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau