Panevėžio Respublikinėje ligoninėje įvykęs strateginis susitikimas subūrė Panevėžio apskrities ir Anykščių sveikatos priežiūros įstaigų, savivaldybių, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos bei Ekstremalių sveikatai situacijų centro atstovus. Susitikimo tikslas buvo aptarti galimus veiksmus kilus grėsmėms ir krizėms Panevėžio mieste bei Pasvalio, Kupiškio, Biržų, Rokiškio ir Anykščių rajonuose. Pagrindinis akcentas buvo skiriamas regiono sveikatos priežiūros įstaigų veiklos koordinavimui ekstremalių situacijų metu.
Susitikimą pradėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Mindaugas Vaitkus, kuris pasidalijo neseniai Ukrainoje įgyta patirtimi, apžvelgdamas Ukrainos ligoninių darbą karo sąlygomis. Jis pabrėžė, kad Ukrainos ligoninės susiduria su itin sudėtingomis aplinkybėmis, tačiau efektyvus koordinavimas, greita reakcija ir glaudus bendradarbiavimas tarp sveikatos priežiūros institucijų padeda suvaldyti ekstremalias situacijas. M. Vaitkus atkreipė dėmesį į tai, kaip svarbu užtikrinti pasirengimą galimoms krizėms Lietuvoje, remiantis šia patirtimi.
Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro atstovai pabrėžė, kad būtina intensyviai ruoštis galimai krizei ar ekstremaliai situacijai, kuri gali kilti bet kuriuo metu. Jie akcentavo, kad sveikatos priežiūros įstaigos ir savivaldybės privalo būti pasiruošusios ne tik reaguoti į netikėtas situacijas, bet ir efektyviai koordinuoti veiksmus tarp skirtingų institucijų. Taip pat pabrėžė, kad pasiruošimas ekstremaliai situacijai turėtų apimti ne tik materialinius išteklius, tokius kaip medicinos priemonės ir infrastruktūra, bet ir personalo mokymus bei veiksmų planus, siekiant užtikrinti sklandų reagavimą bei paragino dalyvius ypatingą dėmesį skirti operatyviam bendradarbiavimui tarp regioninių ligoninių ir savivaldybių, kad esant grėsmei kiekvienas subjektas žinotų savo funkcijas ir atsakomybes, o veiksmų koordinavimas būtų nepertraukiamas.
Respublikinei Panevėžio ligoninei patikėtos regiono koordinatoriaus funkcijos, kurios svarba buvo akcentuota siekiant užtikrinti efektyvų veiksmų koordinavimą. Susitikime buvo aptartas evakuacijos procesas ir sveikatos sektoriaus organizavimas esant tokiai situacijai, siekiant tinkamai pasiruošti galimoms krizėms.
Kalbant apie pasirengimo priemones, buvo akcentuojamas pacientų ir medicinos personalo perkėlimas, specialistų paskirstymas tarp regiono įstaigų, bei būtinybė efektyviai valdyti medicinos priemonių, įrangos, vaistų ir pagalbos priemonių tiekimą. Pristatytos Panevėžio regiono ligoninių atliktos turimų resursų inventorizacijos išvados atskleidė aktualius logistikos iššūkius, tokius kaip personalo ir įrangos transportavimas, ypač ekstremalių situacijų metu.
Susitikime dalyvavę Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro atstovai ne tik atsakė į dalyvių klausimus, bet ir pateikė rekomendacijas dėl pasirengimo ekstremalioms situacijoms. Jie pabrėžė svarbą koordinuoti veiksmus tarp įvairių lygių sveikatos priežiūros įstaigų ir savivaldybių, kad būtų užtikrintas sklandus reagavimas į galimas grėsmes.
Buvo sutarta, kad kilus realiai grėsmei ar krizei Panevėžio Respublikinė ligoninė taps pagrindine koordinuojančia įstaiga regione, kuri bus atsakinga už visų regiono ligoninių veiklos koordinavimą.