-0.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

A. Zuokas: tikrai neabejoju, kad būsiu antrame Vilniaus miesto mero rinkimų ture

AutoriusLukas Juozapaitis (ELTA)
FotoELTA
A. Zuokas.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus miesto merus Artūras Zuokas sako „tikrai neabejojąs“ savo galimybėmis patekti į antrąjį rinkimų turą.

„Tikiuosi to, ko mano komanda tikrai verta – vilniečių pasitikėjimo. Ir, aišku, patekimo į antrąjį turą“, – pasibaigus savivaldos ir merų rinkimams sekmadienį vakare žurnalistams sakė A. Zuokas.

„Dėl antrojo turo – rodo ir praktika – dukart dalyvavau, dukart buvau antrame ture. Tikrai neabejoju, kad jame būsiu. Pirmas turi tik pradžia, vilniečiai nori pokyčių, nori pasikeitimų“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, kas, jo nuomone, galėtų būti konkurentu antrajame rinkimų ture, A. Zuokas teigė, jog dar anksti spėlioti, kuris iš kitų į Vilniaus merus kandidatuojančių politikų tai galėtų būti.

Jo teigimu, šiuose rinkimuose Vilniaus rinkėjai „neabejotinai turėjo iš ko pasirinkti“.

„Bet aš, mano komanda, tikrai esame verčiausi to pasirinkimo. Tikiuosi, kad šį vakarą taip ir bus“, – tikino A. Zuokas.

ELTA primena, kad kovo 5 d. vyko savivaldos ir merų rinkimai.

Vilniuje į merus kandidatavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškeltas Valdas Benkunskas, Lietuvos socialdemokratų partijos narė Rasa Budbergytė, Liberalų sąjūdžio atstovė Eglė Radvilė.

Laisvės partija į sostinės vadovo postą delegavo Tomą Vytautą Raskevičių, partija „Laisvė ir Teisingumas“ – A. Zuoką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Stasį Jakeliūną, Darbo partija – Ievą Kačinskaitę-Urbonienę, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Valdemarą Tomaševskį.

Regionų partija kėlė Valdo Tutkaus kandidatūrą, Nacionalinis susivienijimas – Vytauto Sinicos, Tautos ir teisingumo sąjunga – Petro Gražulio, Lietuvos žaliųjų partija – Remigijaus Lapinsko, partija „Jaunoji Lietuva“ – Ramojaus Girinsko.

Patys save išsikėlė Mykolas Majauskas ir Aidas Gedvilas.

Sekmadienį nuo 7 iki 20 val. vykusių rinkimų metu, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savo balsą atidavė 48,97 proc. rinkėjų.

Rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 39,56 proc. piliečių, dar 9,41 proc. gyventojų savo rinkiminę valią pareiškė iš anksto.

Rinkėjų sąraše yra 2 milijonai 386 tūkstančiai 316 šalies gyventojų. 2019 m. savo balsą pirmajame savivaldos rinkimų ture atidavė 47,8 proc. piliečių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

I. Vėgėlė siūlo perpus mažinti referendumui reikalingų surinkti parašų kartelę

JP Redakcija

Baigėsi parašų rinkimas kovą vyksiančiuose trijų savivaldybių merų rinkimuose

JP Redakcija

Teismas nenagrinės rinkėjo skundo LSDP: už netesėtus rinkimų pažadus prašė priteisti 500 eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads