Kas kaltas? Senvagė pavirto šunų tualetu



Uždavus klausimą, kokia Panevėžyje yra gražiausia ir labiausiai miestą reprezentuojanti vieta, dauguma panevėžiečių, o ypač miesto svečių, nurodo Senvagę.

Praėjusį savaitgalį Senvagėje surengtoje Baltojo amūro šventėje, ypač vakarinėje jos dalyje, sektorius gavę žvejai, ne vienas iš jų įlipo į šunų paliktus kakučius. Porą kartų Senvagę apėjęs varžybų teisėjas Juozapas Bubinas, daugiau laiko praleidžiantis prie didesnių ir žuvingesnių vandens telkinių, teigė nustebęs abipus šaligatvio matęs daugybę įvairaus dydžio šunų išmatų krūvelių, todėl nesuprato, kaip tokie dalykai vyksta miesto širdyje.

„Daug dar kur prie vandens telkinių galima matyti šiukšlynus, tačiau tikri žvejai to nebetoleruoja ir stengiasi patys šiukšlintojus pastatyti į vietą. Tikri žvejai žvejybos vietą palieka tvarkingą, o radę joje betvarkę, patys sutvarko aplinką. Pats nustebau, kad Senvagė yra paversta vos ne šunų tualetu, nors, kiek žinau, kontroliuojančių institucijų pakanka“,- naujienų portalui JP sakė J. Bubinas.

JP kalbintas Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausias specialistas Tomas Jaseliūnas patvirtino, kad už gyvūnų priežiūros ir laikymo taisykles yra atsakingas ne tik anksčiau buvęs Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius, bet ir policija ir net aplinkos apsaugos inspektoriai. Valdininko žodžiais, neturėtų būti abejingi ir gyventojai.

T. Jaseliūnas sakė, kad sukontroliuoti visus šunų savininkus, nes jiems tenka atsakomybė už keturkojų augintinių paliekamus kakučius, neįmanoma, nes pažeidimus reikia tinkamai užfiksuoti ir apiforminti. Pašnekovas sutiko, kad šunys Senvagėje dažniausiai vedžiojami rytais ir vakarais, kada valdininkai dar nedirba arba yra pasibaigusi darbo diena.

Pasiteiravus, ar negalima surengti reidų nedarbo metu, T. Jaseliūnas sakė, kad valdininkai juos rengia per šventes, domisi kitais viešosios tvarkos klausimais, tačiau norint rengti reidus Senvagėje nedarbo metu, reikalingas atskiras valdžios nurodymas. Valdininkas teigė, jog daugiau dėmesio reikia skirti žmonių auklėjimui ir jų kultūrai bei tikėtis, kad jų požiūris pasikeis.

T.  Jaseliūnas sutiko, jog Panevėžyje, skirtingai nei kituose šalies vietose, nėra šunų ekskrementų surinkimo vietų, nes, panaikinus mokesčius už naminius gyvūnus, nėra už ką jų įrengti. Todėl šunų kakučius galima išmesti į buitinių atliekų surinkimo konteinerius arba nuleisti į nuosavą unitazą.

Nepaisant įstatymų netobulumų, T. Jaseliūnas akcentavo, jog už šunų ekskrementų nesurinkimą savininkui gręsia įspėjimas arba bauda nuo 29 iki 116 eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje – kvalifikuotų darbuotojų trūkumas

JP Redakcija

Tarptautiniame reitinge Panevėžys – tarp perspektyviausių Europos miestų

JP Redakcija

Panevėžys: pasiekimai, inovacijos ir ateities vizija

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads