Ką žmonės naktį perka vaistinėse



Ištisą parą Lietuvoje šiuo metu dirba 5 vaistinės – trys Vilniuje ir dvi Kaune, rašoma pranešime spaudai ir pridedama, kad populiariausių naktį perkamų prekių penketuke – „angliukas“ ir hematogenas.

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ darbuotoja Asta Stipinaitė pasakoja, kad dažniausiai naktį pagalba suteikiama vaikams. Neretai šeimos atvyksta tiesiai iš vaikų ligoninės priimamojo. Tuomet įsigyjami antibiotikai, vaistai karščiavimui mažinti, vaistai nuo viduriavimo ar vėmimo.

„Daugiausia klientų sulaukiame nuo 23 iki 1 valandos nakties. Antroji banga užplūsta ankstyvą rytą, maždaug apie 5 val. Ryte sulaukiame ypač daug žmonių, kurie skundžiasi problemomis, neleidžiančiomis užmigti – persišaldymu, užsikimšusia nosimi, alergijomis. Nemigos kamuojami klientai taip pat perka širdies lašus ar valerijonų tinktūrą“, – pasakoja A. Stipinaitė.

Jei naktį prireikia vaistų, vaistininkė pataria pasistengti kuo objektyviau įsivertinti sveikatos būklę.

„Pasitaiko atvejų, kai klientams reikia ne vaistų, o greitosios pagalbos automobilio. Pavyzdžiui, vaikams prasideda anginos arba astmos priepuoliai. Tokiais atvejais, kuo greičiau skatiname kreiptis į medikus. Vis dėlto, jei naktį pradėjo kankinti ypač erzinantys dantų arba ausų skausmai, o tinkamų vaistų namuose nėra, geriau nekentėti ir kreiptis į vaistinę“, – pataria vaistininkė.

„Eurovaistinės“ duomenimis, šios vasaros populiariausių naktį įsigyjamų prekių penketukas yra:

  1. Aktyvinta anglis ir vaistai virškinimui pagerinti;
  1. Vaistai skausmui mažinti;
  1. Širdies lašai;
  1. Valerijonų tinktūra;
  1. Hematogenas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

SAM: valstybė kompensuos 11 naujų vaistų vėžio gydymui

JP Redakcija

Nereceptiniais vaistais nuo šiol galima prekiauti interneto platformose, programėlėse

JP Redakcija

Nepermokėkite už kompensuojamuosius vaistus: paprasti žingsniai mažesnėms išlaidoms

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads