Pasieniečiai Švenčionių rajone iš Neries ištraukė 960 pakelių nelegalių cigarečių

AutoriusGytis Pankūnas (ELTA)
FotoVSAT


Pasieniečiai Švenčionių rajone iš Neries upės ištraukė savadarbį plaustą su 960 pakelių nelegalių cigarečių, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kaip nurodo VSAT, savadarbį plaustą sekmadienį Neryje per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo VSAT Varėnos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai.

Pareigūnų dėmesį patraukė ties Prienų kaimu (Švenčionių rajone) Neries srovės nešamas įtartinas kryžiaus formos objektas. Apie tai buvo informuota pasienio sargybos komanda, kuri nuvyko prie upės. Pastebėję objektą, pasieniečiai panaudojo virvę su kabliu ir iš vandens ištraukė savadarbį plaustą – kryžiaus formos metalinę konstrukciją su keturiais ryšuliais.

„Juodos ir baltos spalvos polietileno plėvele apvyniotuose ryšuliuose rasta 960 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS “ su baltarusiškomis banderolėmis“, – teigiama VSAT pranešime.

Tokio kiekio rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 4 358 eurai.

Prie savadarbio plausto buvo pritvirtintas GPS sekimo įrenginys „TK STAR“ su išankstinio mokėjimo SIM kortele ir belaidis durų skambutis „Nutka“.

Anot VSAT, baltarusiškos cigaretės, kaip bešeimininkis turtas, laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje.

Pasieniečiai nurodo, kad rūkalų kroviniai į Nemuną ar Nerį nuleidžiami Baltarusijos pusėje, tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų ar į jos gilumą. VSAT pabrėžia, kad kontrabandininkų tikslas – kuo skubiau cigaretes ištraukti iš upės ir nepastebėtiems jas išgabenti sausuma.

„Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų „plaustus“ bandoma užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami polietileno plėvele arba medicinine marle, apkraunami sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės.

Prie šių kontrabandininkų „plaustų“ paprastai būna pritvirtinti GPS siųstuvai ir nuotolinio valdymo skambučiai, padedantys garsu per atstumą nustatyti „plausto“ vietą. Atėjus pavasariui, pasikeičia „plaustų“ maskuotė: sniegą pakeičia žemės, šakos, žolės“, – nurodo VSAT.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pareigūnai sulaikė 2,3 mln. eurų vertės kontrabandinių cigarečių iš Saudo Arabijos krovinį

JP Redakcija

Apleistoje sodyboje prie pat Baltarusijos sienos – slapta kontrabandinių cigarečių saugykla

JP Redakcija

Panevėžio rajone sulaikytas kontrabandines cigaretes gabenęs vyras: krovinio vertė viršijo 200 tūkst. eurų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads