EIMIN: Lietuvoje dirbančių ukrainiečių skaičius siekia 36 tūkst.

Autoriuselta
Fotofreepik.com


Po Rusijos sukelto karo Ukrainoje į Lietuvą pasitraukę ukrainiečiai sėkmingai įsidarbina lietuviškose įmonėse. Skaičiuojama, kad vasario pradžioje pagal darbo sutartis Lietuvoje dirbo 36,1 tūkst. ukrainiečių.

Kaip teigiama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime, šalyje įsikūrę Ukrainos piliečiai ne tik dirba lietuviškose įmonėse, bet ir steigia ar vysto verslus. Šiuo metu Lietuvoje yra apie 2,6 tūkst. verslo subjektų, kuriuose Ukrainos piliečiai valdo daugiau nei 50 proc. akcijų.

Skaičiuojama, kad per trejus metus – nuo 2022 m. pirmojo ketvirčio iki 2024 m. trečiojo ketvirčio – Ukrainos tiesioginės investicijos Lietuvoje paaugo 44,48 mln. eurų, viso tiesioginės Ukrainos investicijos Lietuvoje siekia beveik 127 mln. eurų

Didžiausia jų dalis – 20 proc. – nukreipta į privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą, 19 proc. investicijų skirta didmeninei ir mažmeninei prekybai, beveik 13 proc. – apdirbamajai gamybai.

Taip pat Lietuvoje veikianti gyvūnų ėdalo gamintoja „Kormotech“ Kėdainiuose planuoja investuoti 60 mln. eurų ir pradėjo antros gamyklos statybas. Skaičiuojama, kad nauja gamykla sukurs apie 200 naujų darbo vietų.

Užimtumo tarnybos duomenimis,  sausio 1 d. tarnyboje registruota 7,8 tūkst. trečiųjų šalių piliečių iš 81 šalies. 2025 m. pradžioje šalyje iš viso dirbo 140,6 tūkst. trečiųjų šalių piliečių, kurių per metus padaugėjo 7 proc. Dirbančių ES piliečių skaičius siekė 13,7 tūkst. ir per metus padidėjo trečdaliu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvoje darbo užmokesčio atotrūkis tarp vyrų ir moterų siekia 13 proc.

JP Redakcija

Panevėžyje – kvalifikuotų darbuotojų trūkumas

JP Redakcija

Užimtumo tarnyba: apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje – santūrios nuotaikos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads