Jau rytoj, penktadienį, vasario 7 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.
Garsus kalbininkas, vertėjas Juozas Balčikonis mirė 1969 m. vasario 5 dieną ir palaidotas Ėriškių kapinėse Švč. Jėzaus vardo bažnyčios šventoriuje. Antkapinį paminklą sukūrė skulptorius Vladas Vildžiūnas, architektas Vytautas Brėdikis. Kovo 24 dieną Panevėžyje ir Ėriškiuose vyks kalbininkui skirti renginiai, bet atvykę į Ėriškių kapines renginio dalyviai J. Balčikonio antkapinio paminklo gali nerasti – vėjas jį nuvers. Apie tai, kodėl antkapinis paminklas J. Balčikoniui gali nesulaukti jubiliejaus, domėjosi korespondentė Raimonda Mikučionytė.
Oras šiltas, o kodėl šildymo sąskaitos didelės? Tokie ar panašūs nustebusių šilumos vartotojų klausimai kartais pasirodo viešuose pokalbiuose ar laiškuose. Nors apie gyventojams aktualių kainų pokyčius komentarų netrūksta, tačiau retai paaiškinama, kas už tų skaičių slypi. Išsiaiškinti šildymo sąskaitas „Tėvynei“ padėjo Velžio komunalinio ūkio direktorius Vaidas Virbalas. Anot jo, didžiulę įtaką šildymo sąskaitos dydžiui turi pats pastatas. Esant tai pačiai šilumos vieneto kainai tą patį mėnesį sąskaita pastatų grupėse gali skirtis apie 4 kartus, o atskiruose pastatuose net 6 ar daugiau kartų. Suprantama, jog šiuos skirtumus ir jų pokyčius lemia pastato dydis, techninė būklė, vieta, eksploatavimo kokybė ir kiti faktoriai.
Vištų dedeklių ūkyje Šilutės rajone baigiamas likviduoti pavojingo paukščių gripo viruso židinys. Saugiai nugaišinti visi jame laikyti paukščiai, sunaikinti bus ir ūkyje buvę kiaušiniai, pašarai ir pakratai. Ūkis atnaujinti veiklą galės tik po visų dezinfekcijos, valymo ir plovimo darbų, kurie gali užtrukti ir iki mėnesio. Tik po to, kai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai įvertins, jog ūkyje nebeliko viruso šaltinių, apribojimai ūkiui bus nuimti. Apie paukščių gripo virusą „Tėvynės“ korespondentai kalbasi su VMVT priežiūros departamento vyresniuoju patarėju Žydrūnu Vaišvila.
Nuo karo Ukrainoje pradžios Panevėžio miestas ir rajonas tapo prieglobsčiu tūkstančiams ukrainiečių, ieškančių saugumo ir ramybės. Šiandien, praėjus daugiau nei dvejiems metams nuo konflikto pradžios, ukrainiečių bendruomenė mieste ir rajone vis dar auga ir stiprėja. Korespondentė Dovilė Barvičiūtė apžvelgia, kaip jiems sekasi įsitvirtinti naujoje vietoje, kokios paramos jie sulaukia ir kaip prisideda prie kultūrinio gyvenimo.
„Tėvynė“ kviečia prisiminti ir praėjusį savaitgalį kavinėje „Pas Katiną“ vykusias cepelinų valgymo varžybas. Cepelinai – neabejotinai vienas lietuviškiausių patiekalų, kurį mėgsta tiek maži, tiek dideli. O kas, jei šį bulvių ir mėsos šedevrą reikėtų valgyti ne tik su pasimėgavimu, bet ir varžantis su kitais cepelinų entuziastais? Būtent taip atrodė kavinėje „Pas Katiną“ surengtas cepelinų valgymo čempionatas, kuris ne tik subūrė drąsiausius valgytojus, bet ir sukūrė linksmą, azartišką atmosferą.
Na, o rubrikoje ‚Krašto šviesuoliai“ pažintis su tautodailininku Antanu Klova. Upytės dvaro svirne neseniai buvo galima išvysti įspūdingą tautodailininko Antano Klovo darbų parodą. Šis žinomas medžio meistras, kryždirbys ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos narys nuo 1979 metų savo kūryba džiugina ne tik Panevėžio krašto gyventojus, bet ir puošia įvairias Lietuvos vietas.
Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.
Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.
Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.
„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/jp-1.png)