Nuo pirmadienio vaiko teisių gynėjai reaguodami į pranešimus pradeda naudoti vaizdo ir garso registratorius.
Filmuojama bus tais atvejais, kai gaunamas pranešimas, į kurį svarbu sureaguoti ne vėliau nei per vieną arba per šešias valandas – dažniausiai tokio pobūdžio pranešimai įspėja, jog vaikui reikalinga skubi pagalba dėl galimo smurto.
Anot Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, vaizdo ir garso įrašų atlikimas sudarys galimybę kuo tiksliau užfiksuoti vaiko situacijos vertinimo metu gaunamus duomenis bei padės vaiko teisių gynėjams priimti motyvuotą sprendimą, ar vaikui būtina nustatyti apsaugos poreikį, ar šeimai reikalinga inicijuoti pagalbą ir panašiose situacijose.
Esant poreikiui garsine ir vaizdine informacija bus dalinamasi su ikiteisminio tyrimo tyrėjais bei teismu. Nufilmuota informacija bus saugoma 60 dienų.
Tarnyba tikisi, jog atlikti įrašai suteiks daugiau aiškumo ir patikimos informacijos tiek ikiteisminio tyrimo institucijoms ir teismams, tiek šeimoms, su kuriomis susitiks vaiko teisių gynėjai, reaguodami į galimus vaiko teisių pažeidimus ir vertindami vaiko situaciją, o darbuotojai sudėtingose situacijose galės jaustis saugiau.
Vaiko teisių gynėjams atvykus su vaizdo ir garso registratoriais, apie filmavimą bus supažindinami ir suaugusieji, ir vaikai. Pastariesiems bus suteikiama galimybė atsisakyti filmuotis.
Filmuojama nebus sveikatos priežiūros, ugdymo ir kitose įstaigose, kai nepavyks užtikrinti galimybės bendrauti su vaiku individualiai, be pašalinių.
Taip pat tais atvejais, kai vaikas laikinai apsistos žmogaus, sutikusio užtikrinti jam saugią aplinką, namuose, išskyrus jeigu ten bus svarbu išklausyti vaiko nuomonę.
Šiuo metu tarnyba yra įsigijusi 252 kameras su laikikliais, vienos jos kaina siekia iki 500 eurų.