Ką svarbu žinoti prieš bėgiojimą su šunimi žiemą? Ekspertų patarimai

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Žvarbus oras, lietus ar sniegas bei trumpesnės dienos – žiemą sunku rasti motyvacijos lauko veikloms. Tačiau jei mėgstate bėgioti ir ieškote papildomo įkvėpimo išeiti į lauką, jūsų šuo gali tapti puikiu treniruočių partneriu ir motyvatoriumi. Draudimo bendrovė „If“ kartu su veterinarijos klinikų tinklo „DR.VET“ Lazdynų gyvūnų ligoninės vadove Kristina Raulinaite dalijasi patarimais, kaip tinkamai paruošti savo keturkojį bėgiojimui.

„Prieš bėgimą būtina kritiškai įvertinti oro temperatūrą. Jei oro temperatūra nukrenta žemiau -5 °C, rekomenduojame atsisakyti šios veiklos su nepatyrusiu šunimi. Be to, trumpaplaukėms šunų veislėms gali prireikti dar šiltesnio oro, kad užsiėmimas būtų komfortiškas“, – pažymi „DR.VET“ Lazdynų gyvūnų ligoninės vadovė.

Šuns amžius taip pat yra labai svarbus. „Jauniems šuniukams bėgiojimas nėra tinkamas, nes jų kaulai dar formuojasi. Rekomenduojama pradėti šią fizinę veiklą ne anksčiau kaip po pusantrų metų“, – priduria gyvūnų ligoninės vadovė.

Kaip paruošti šunį bėgimui?

Pasirinkite tinkamą maršrutą. Miesto gatvės nėra geriausias sprendimas, nes žiemą jos gali būti slidžios ar pabarstytos druska. Geriau rinkitės miško takus ar atokias vietoves.

Pradėkite palaipsniui. Šuo, kaip ir žmogus, negali iš karto nubėgti ilgų distancijų. Pradėkite nuo trumpų distancijų, ilgindami atstumą kas savaitę 10–20 proc.

Naudokite tinkamą pavadėlį. Rekomenduojame specialų bėgimui skirtą pavadėlį, kuris tvirtinamas aplink juosmenį ir leidžia šuniui laisvai judėti.

Atkreipkite dėmesį į šuns sveikatą. Stebėkite šuns elgesį – jei jis atrodo pasimetęs ar nenori tęsti veiklos, geriau sustoti.

Draudimo bendrovės „If“ partnerių plėtros vadovė Joana Margytė primena, kad svarbiausia – rūpestis ir atsakomybė. Tinkamai paruoštas bėgimas su šunimi ne tik džiugina, bet ir padeda išvengti traumų, nelaimingų nutikimų su praeiviais. Šie atvejai yra vieni iš pagrindinių registruojamų žalų žiemos metu.

Augintinis ne tik gali tapti puikiu bėgimo partneriu, bet ir padės palaikyti motyvaciją bei užtikrinti smagų laiką gryname ore“, – sako J. Margytė.

Nepamirškite šuns letenų priežiūros

„Druska ir šaltis gali sukelti letenų dirginimą, todėl grįžus iš lauko būtina jas nuplauti. Taip pat verta naudoti specialų letenoms skirtą vašką, kuris apsaugo nuo šalčio ir druskos“, – pataria veterinarijos gydytoja K. Raulinaitė.

Tinkama mityba ir vanduo

Anot ekspertės, žiemą šunys sudegina daugiau energijos, nes organizmui reikia palaikyti šilumą, ypač užsiimant aktyviomis veiklomis, tokiomis kaip bėgimas. Pasitarkite su savo augintinio veterinaru, kad sužinotumėte, kaip pritaikyti šuns dienos kalorijų suvartojimą pagal jo žiemos fizinį aktyvumą.

Nors šaltuoju metų laiku troškulys tampa mažiau pastebimas, būtina pasirūpinti, kad šuo gautų pakankamai vandens. Vanduo yra svarbi odos sveikatos palaikymo dalis, todėl po treniruočių ar pasivaikščiojimų nepamirškite šuns pagirdyti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įspėjimas panevėžiečiams: prognozuojamas plikledis ir lijundra

confident-noyce

Ekspertai atsako, kodėl sniegą svarbu nusikasti iškart po pūgos

confident-noyce

Panevėžyje prasidėjus snygiui, intensyviai valomos gatvės – vairuotojai raginami būti atsargūs

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau