Užimtumo tarnyba: Europoje ir toliau numatomas nedarbo augimas

Autoriuselta
Fotofreepik.com

Užimtumo tarnybos (UT) duomenimis, artimiausių trijų mėnesių darbo rinkų ateitį prognozuojantis Europos darbo rinkos barometras teigiamų ženklų kol kas nerodo. Pagrindinis valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) rodiklis gruodį sumažėjo 0,1 balo ir liko neigiamoje zonoje – 98,9.

„Europos valstybinės užimtumo tarnybos nenumato darbo rinkos žlugimo ženklų, bet nedarbas ir toliau augs“, – aiškino IAB prognozių vadovas Enzo Weberis.

Nedarbo perspektyvas apibrėžiantis rodiklis gruodį sumažėjo 0,2 balo ir šiuo metu siekia 97,7. Tuo metu užimtumą prognozuojantis komponentas praėjusį mėnesį padidėjo 0,2 balo ir siekia 11,02 balo.

UT duomenimis, prasčiausios artimiausių mėnesių prognozės numatomos Islandijoje, Lietuvoje ir Austrijoje. Čia barometras svyruoja tarp 95 ir 96,6 balų. Austrijoje numatomas didžiausias nedarbo augimas, Lietuvoje – užimtumo mažėjimas.

Gruodį barometras didėjo tik Bulgarijoje, Kipre, Lenkijoje ir Šveicarijoje. Kitose šalyse didesnių svyravimų nenumatoma, o darbo rinkų perspektyvos išliks miglotos.

Europos darbo rinkos barometras yra pagrindinis mėnesio rodiklis, pagrįstas 17 vietinių ar regioninių valstybinių užimtumo tarnybų apklausa. Tyrimą nuo 2018 metų birželio kartu vykdo užimtumo tarnybos ir Užimtumo tyrimų institutas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Užimtumo tarnyba: Europoje prognozuojamas nedarbo augimas

JP Redakcija

Užimtumo tarnyba: Lietuvos darbo rinką gausiausiai pildo atvykėliai iš Baltarusijos

JP Redakcija

DVS svarba hibridiniame darbo modelyje

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads