2.2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 18 gruodžio, 2024

Prokuroras moterį tarnybos metu nušovusiom policininkui D. Šerpyčiui siūlo skirti 2 metų trukmės laisvės apribojimą

AutoriusGytis Pankūnas (ELTA)
FotoBNS
D. Šerpytis.

Prokuroras Rolandas Imbrasas moters nužudymu tarnybos metu kaltinamam policininkui Dariui Šerpyčiui siūlo skirti 2 metų trukmės laisvės apribojimą ir tiek pat laiko uždrausti dirbti darbą, susijusį su disponavimu šaunamuoju ginklu.

Tokią bausmę prokuroras trečiadienį pasiūlė Vilniaus apygardos teismo posėdyje pasakytoje savo baigiamojoje kalboje. Anot R. Imbraso, pareigūnas, tarnybos metu nušovęs moterį, turėtų būti pripažintas kaltu dėl žmogaus nužudymo tarnybos metu, taip pat dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

R. Imbrasas pasiūlė teismui policininkui D. Šerpyčiui skirti 2 metų laisvės apribojimą, 2 metų laikotarpiui uždrausti jam dirbti darbą, susijusį disponavimu šaunamuoju ginklu.

Anksčiau buvo pranešta, kad Vilniaus rajone pareigūno nušautos moters sūnūs iš D. Šerpyčio ir Lietuvos valstybės prašo jiems priteisti 100 tūkst. eurų, tai yra kiekvienam po 50 tūkst. eurų. Prokuroras R. Imbrasas teigė su tokia pozicija nesutinkantis ir pasiūlė teismui nukentėjusiesiems priteisti po 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Prokuroras R. Imbrasas savo baigiamojoje kalboje teigė, kad byloje surinkti duomenys rodo, jog pernai Vilniaus rajone psichikos liga serganti moteris, kai pas ją atvyko pareigūnai, akivaizdžiai nesuprato, kad tai buvo policininkai. Valstybės kaltintojo įsitikinimu, tai policijos pareigūnai turėjo tinkamai įvertinti ir atitinkamai pritaikyti savo veiksmus.

„Policijos veiksmai buvo neorganizuoti, agresyviai grasinta išlaužti, išdaužti. (…) Moteris nesuprato pareigūnų reikalavimų“, – teisme dėstė prokuroras.

Anot jo, į moters namus atvykę pareigūnai esą elgėsi neprofesionaliai, nes šaukė ant moters, grasino įsilaužti į jos namus, nesiekė užmegzti taikaus, ramaus pokalbio su ja. Pasak R. Imbraso, policininkai turėjo suprasti, kad bendrauti su psichikos liga sergančia moterimi reikia kitaip.

„Pareigūnų bendravimas turi būti taktiškas, jie neturi kelti tono. (…) Peržiūrėjus vaizdo įrašus, galima daryti išvadą, kad asmuo nesuprato, kad atvyko pareigūnai. (…) Pareigūnai nesivadovavo tarptautinėmis rekomendacijomis, kaip reikia elgtis su žmonėmis, kurie serga psichinėmis ligomis ar turinčius psichinę negalią“, – aiškino valstybės kaltintojas.

R. Imbrasas, aptardamas situaciją, kai į moterį buvo paleisti šūviai, kurių vienas nulėmė jos mirtį, pabrėžė, kad policininkų išsidėstymas aplink agresyvų asmenį buvo chaotiškas, neorganizuotas ir tai, pasak prokuroro, kėlė grėsmę patiems pareigūnams.

„Nesutinku, kad ginklo panaudojimas buvo teisėtas ir pagrįstas. (…) Atstumas (tarp pareigūno ir moters – ELTA) leido atlikti ne vieną įspėjamąjį šūvį, bet tai nebuvo padaryta“, – dėstė prokuroras.

Jo įsitikinimu, D. Šerpytis, šaudydamas į moterį, peržengė būtinosios ginties ribas.

Prieš moterį naudotos dujos, elektros impulsinis prietaisas, šaunamasis ginklas

ELTA primena, kad pernai gruodį agresyvią moterį Vilniaus rajone nušovusiam policijos pareigūnui D. Šerpyčiui pareikšti kaltinimai dėl jos nužudymo viršijus įgaliojimus ir piktnaudžiavimo tarnyba.

2023 m. gruodžio 12 d. Vilniaus rajone agresyvi, psichikos sutrikimų turėjusi 1972-aisiais gimusi moteris su kastuvu puolė ir aptalžė pas ją atvykusius medikus bei greitosios medicinos pagalbos automobilį, po to su peiliu puolė atvykusius policijos pareigūnus. Pareigūnai įvairiais būdais bandė ją raminti, malšinti, bet moteris su peiliu puolė juos. Į moterį pareigūnas paleido kelis šūvius.

Medicininė pagalba nukentėjusiajai buvo pradėta teikti nedelsiant, tačiau dėl patirtų sužalojimų sunkumo ji mirė įvykio vietoje.

Siekiant sutramdyti agresyvią moterį, naudotos dujos, elektros impulsinis prietaisas „Taser“. Tačiau, kaip teigė policija, moteris nereagavo, specialiosiomis priemonėmis jos sutramdyti nepavyko.

Kaip anksčiau informavo prokratūra, kaltinamajame akte nurodoma, kad siekdamas sulaikyti asmenį pareigūnas neišnaudojo visų jo turėtų galimybių veikti kitaip, klaidingai įvertino būtinosios ginties situaciją ir panaudojo šaunamąjį ginklą nesant neišvengiamo pavojaus jo ar kitų asmenų gyvybei bei sveikatai, todėl moters žūtis kvalifikuotina kaip nužudymas.

Vilniaus rajone pareigūno nušautos moters sūnūs iš policininko ir Lietuvos valstybės prašo jiems priteisti 100 tūkst. eurų, tai yra kiekvienam po 50 tūkst. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apeliacinis teismas: „Panevėžio keliai“ ir dar aštuoni kitų statybos įmonių atstovai lieka išteisinti korupcijos byloje

confident-noyce

Teismui perduota byla dėl galimo išžaginimo

confident-noyce

Teismui perduota buvusios Mažeikių rajono tarybos narės M. Zubavičienės „čekiukų“ byla

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau