1.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

Panevėžio įmonių atstovams įteikti mentoriaus pažymėjimai

DSC_0036Panevėžio kolegijoje baigėsi tris mėnesius trukę mentorystės programos mokymai. Net 23 įmonių atstovams, kurie sėkmingai išlaikė baigiamąjį egzaminą, buvo įteikti Panevėžio kolegijos pažymėjimai, patvirtinantys įgytas kompetencijas.

Nors mokymuose galėjo dalyvauti 25 klausytojai, tačiau prašymą lankyti kursus pateikė 23 būsimieji mentoriai iš įvairių Panevėžio įmonių bei mokymo centrų. Tad organizatoriai tikisi didesnio susidomėjimo kitų mokymų metu.

Kadangi šis projektas 2016 metais startavo pirmą kartą, Panevėžio kolegijos atstovas Juozas Bečelis juokauja: „Buriant šią mentorių komandą išsiunčiau 300 laiškų, į kuriuos atsiliepė 23 būsimi mentoriai. Vertinu tuos, kurie supranta, kad mokytis visada reikia. Tikiuosi šis projektas bus tęstinis ir jau kitą kartą užteks išsiųsti 20 laiškų, į kuriuos atsilieps 50 ir daugiau žmonių“.

Patys projekto dalyviai džiaugiasi galimybe tobulėti ir įgyti kvalifikaciją, tačiau prisipažįsta, kad sunkiausias išbandymas buvo ne ruošimasis baigiamajam egzaminui, bet tris mėnesius lankytis mokymuose penktadienio vakarais. „Verta pabrėžti, kad buvo itin įdomu apsilankyti įvairiose Panevėžio įmonėse, Profesinio rengimo centre ir daugelyje kitų organizacijų. Susipažinome su gamybos technologijomis, galimybėmis, įranga“, – pasakojo būsima mentorė Laura Ivanauskienė.

Mentorių kursai truko 80 akademinių valandų. „Mokymų metu sulaukėme gana įdomių paskaitų, kurias skaitė Panevėžio kolegijos ir profesinių mokyklų lektoriai. Įgavome pedagogikos, psichologijos žinių“, – trumpai kursą aptaria būsimas mentorius Martynas Zavadskis.

Šio projekto tikslas buvo padėti jauniems žmonėms lengviau integruotis į darbo rinką, įgyvendinant dualinio (dvigubo) mokymo modelį Lietuvos profesinio mokymo sistemoje ir didinat smulkių ir vidutinių įmonių inovatyvumą. Panevėžio kolegija partnerio teisėmis dalyvauja Europos Sąjungos Erasmus+ finansuojamame projekte „Dualinis profesinis mokymas kvalifikacijai įgyti ir jaunų žmonių integracijos bei inovacijų darbovietėse plėtra/Darbu grindžiamas mokymasis“. Visi tris mėnesius trukę mokymų kursai buvo pilnai finansuojami Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis.

Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotojas studijoms Ričardas Kliminskas tikisi, kad būsimi mentoriai gautus įgūdžius sugebės panaudoti ne tik darbuose, bet ir šeimoje, kasdieniniame gyvenime.

Jam pritaria ir mintį pratęsia Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, kuris buvo šio projekto pirmininkas. „Man džiugu, kad Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai bendradarbiauja su Panevėžio kolegija ir šiandien įteikė mentoriaus pažymėjimus žmonėms, kurie kuria gėrį ir pridėtinę vertę Panevėžio miestui“, – teigė V. Matkevičius.


1 komentarai

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads