4.8 C
Panevėžys
Trečiadienis, 27 lapkričio, 2024

ILTE sulaukė 8 finansavimo paraiškų iš gynybos investuotojų Lietuvoje ir užsienyje

AutoriusŪla Klimaševska (ELTA)
FotoFREEPIK.COM

Finansų įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) sulaukė 8 gynybos sektoriaus įmonių, veikiančių Lietuvoje ir į rinką ateiti planuojančių iš užsienio, paraiškų gauti ketvirtadalio milijono eurų vertės finansavimą, sako ILTE valdybos narė Giedrė Gečiauskienė.

„Šiam momentui yra aštuonios paraiškos ir jos yra užpildę visą dedikuotą 250 mln. eurų sumą. Aišku, ne faktas, kad visos jos tokia apimtimi bus patenkintos, gali būti sumos ir mažinamos mūsų vertinimo kontekste“, – žurnalistams sakė G. Gečiauskienė.

250 mln. eurų vertės finansavimas, skirtas būtent gynybos ir saugumo sričiai, rugpjūčio pabaigoje paleistas išplėtus „Milijardo verslui“ priemonę.

„Kadangi tie projektai yra reikšmingi, jie užtrunka nuo trijų iki šešių mėnesių sustruktūruoti – tiek finansinę struktūrą sudėlioti, tiek suderinti su klientu visas sąlygas. (…) Tie vienetiniai projektai ilgai užtrunka“, – teigė ILTE valdybos narė

Anot jos, paraiškas pateikė ne tik lietuviškos, tačiau ir į šalį ateiti ketinančios užsienio investuotojos, veikiančios dronų gamybos, elektroninių komponentų, ginklų gamybos srityse.

„Dronų gamybos, tikrosios gynybos įmonės, ginklai kitais žodžiais tariant, yra taip pat elektroniniai komponentai“, – teigė G. Gečiauskienė.

Visgi, anot G. Gečiauskienės, tarp įmonių nėra Lietuvoje amunicijos gamyklą statyti ketinančios Vokietijos karinės pramonės koncerno „Rheinmetall“.

Gavus paraišką ir ILTE priėmus teigiamą sprendimą, užtrunka procesas iki sutarties, įtvirtinančio susitarimą, pasirašymo.

Pasak G. Gečiauskienės, laikotarpis, kada gynybos įmonė gali gauti lėšas, priklauso nuo investicijų pobūdžio: gamyklą statyti norintys investuotojai finansavimą gauti gali vidutiniškai 2 metų laikotarpiu.

„Priklauso nuo poreikio – jeigu klientas skolinasi apyvartinėmis lėšomis, (…) gali gauti pakankamai greitai, pagal poreikį, pagal pateiktus dokumentus. O jeigu skolinasi investicijai – pavyzdžiui, stato gamyklą, tuomet, žinoma, lėšų prireikia vėliau, tai gali būti ir po metų, ir po pusantrų“, – tikino ILTE valdybos narė.

„Klientai pirmiausia suinvestuoja savo investuojamą dalį, jie turi suinvestuoti iki 20 proc. savo nuosavų lėšų ir tada jau juos pasiekia mūsų skolintos lėšos“, – sakė G. Gečiauskienė.

ILTE generalinis direktorius Dainius Vilčinskas yra sakęs, kad rugsėjo pradžioje buvo sulaukta 5 gynybos pramonės įmonių paraiškų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Paluckas: prie Lietuvos gynybos finansavimo galėtų prisidėti ir Europos institucijos

confident-noyce

Lietuvos ir Taivano verslas sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę

confident-noyce

„Dronų sąjunga“ finansiškai skatins įmones ir gyventojus kurti dronus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau