-1.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 22 lapkričio, 2024

Lietuvos ir Taivano verslas sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę

AutoriusLukas Juozapaitis (BNS)FotoBNS

Lietuvos ir Taivano verslo atstovai sutarė kartu plėtoti dronų technologijas ir pramonę.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija su Taivano tarptautiniu dronų verslo galimybių aljansu bei Taivano gynybos ir pramonės plėtros asociacija Vilniuje pasirašė tai numatantį memorandumą.

Jis numato kurti bendradarbiavimo platformą bei skatinti dvišales investicijas plėtojant Lietuvos ir Taivano dronų technologijas, didinti konkurencingumą pasaulyje.

Susitarimas pasiektas Lietuvos ir Taivano dronų pramonės verslo forume Vilniuje.

Lietuvos gamintojai tikina, jog lietuviški dronai pranašesni už vakarietiškus, nes išbandyti realiomis karo sąlygomis, todėl patrauklūs ir agresyvią Kiniją kaimynystėje turinčiam Taipėjui.

„Mūsų šalys turi stiprinti bendradarbiavimą pagrindinėse technologijų sektoriuose, kad apgintume savo laisvą ir atvirą gyvenimo būdą. Kartu su Lietuva ir kitais ekonominiais partneriais Taivanas atliks savo vaidmenį saugant mūsų klestėjimą“, – forume sakė Taivano užsienio reikalų ministras Lin Chia-lungas (Lin Čia-lungas).

Jis kalbėjo, kad Vilnius ir Taipėjus patiria saugumo iššūkių, abu pašonėje turi agresyvius kaimynus, todėl bendradarbiavimas dronų gamyboje yra labai svarbus.

„Net neabejoju, kad toliau plėsime ryšius, kuriuos turime, ir mūsų dvišalis bendradarbiavimas klestės ir sukurs (…) naujų galimybių gynybos srityje“, – renginyje sakė krašto apsaugos viceministrė Monika Koroliovienė.

Taivanas – ir komponentų tiekėjas, ir potenciali eksporto rinka

Taivano parlamento užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininkas Wangas Ting-yu (Vongas Tingju) teigė, kad bendra Vilniaus ir Taipėjaus verslo platforma bus skirta skatinti Taivano verslą investuoti Lietuvoje, įsigyti lietuviškų komponentų dronams.

„Tai pradžia. Siekiame skatinti Taivano ir Lietuvos verslą puslaidininkių, dronų srityse“, – žurnalistams forume teigė W. Ting-yu.

Anot jo, Taivanas kartu su Lietuva tikisi padėti Ukrainai kuriant sausumos minas aptinkančius dronus.

Tuo metu Lietuvos gynybos technologijų bendrovės „Unmanned Defense Systems“ vadovas Jonas Steikūnas teigė  Taivaną matantis tiek kaip komponentų tiekėją, tiek kaip potencialią dronų eksporto rinką.

Pasak jo, bendrovės gaminami produktai išbandyti realiomis karo sąlygomis Ukrainoje, naudojami Lietuvos kariuomenėje.

„Mūsų produktai kuriami saugotis nuo agresoriaus. Taivanas taip pat turi tą bėdą ir tą grėsmę. (…) Mūsų įranga išbandyta itin sudėtingomis mūšio sąlygomis“, – žurnalistams sakė J. Steikūnas.

„Esame pranašesni už daugelį vakarietiškų dronų. Ir tą Taivanas mato, supranta ir pradeda įsisamoninti“, – teigė verslo atstovas.

Inovacijų agentūros organizuojamame forume dalyvauja 30 įmonių iš Lietuvos, 20 iš Taivano ir bent 10 iš Ukrainos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Dronų sąjunga“ finansiškai skatins įmones ir gyventojus kurti dronus

confident-noyce

Dronų pajėgumo vystymui Vyriausybė skyrė 2,4 mln. eurų

confident-noyce

Pristatyta nauja dronų eismo valdymo sistema: gyventojai žinos, kur vyksta skrydžiai bepiločiais orlaiviais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau