Panevėžio miesto dailės galerija kviečia pradinių klasių mokinius į edukacinę kūrybinę programą „Keraminis paukštis“. Joje vaikai skatinami savo požiūrį į ekologinę problemą – paukščio rūšių nykimą atskleisti kūrybinio proceso metu naudojant plastišką molio rūšį – akmens masę.
„Dėl žmonių veiklos daug paukščių rūšių jau yra išnykusios, o apie 1500 rūšių yra iškilęs pavojus išnykti. Lietuvoje sparčiai mažėja kaimo kraštovaizdžio paukščių. Ornitologai nerimauja, kad pempes, griežles, dirvinius vieversius, pievinius kalviukus, geltonąsias kieles ir kitus paukščius greitai gali tekti įtraukti į Lietuvos raudonąją knygąׅ,“ – sako programos sumanytojas, galerijos edukacijos specialistas ir ornitologijos mėgėjas Artūras Stančikas.
Paukščiai yra neatsiejama mus supančio pasaulio dalis, todėl dažnai šis įvaizdis sutinkamas mene. Užsiėmimo metu mokiniai susipažins su paukščių vaizdavimu dailėje – nuo tautodailės iki šiuolaikinio meno, taip pat aptars, kurie demonstruoti atvaizdai įsiminė labiausiai.
Po to iš akmens masės lipdys paukščio figūrėlę. Dažniausiai mokyklose dirbama su lietuvišku raudonu moliu, todėl bus puiki proga išbandyti akmens masės, dar vadinamos šamotu, galimybes.
Pirmiausia vaikai lipdys paukščio formą, paskui ją dekoruos įspaudais, įbrėžiamomis ar iškiliomis detalėmis. Edukacijos specialistai skatins kurti kuo originalesnius ir kuo įvairesnius darbus, kad būtų atspindėta idėja, kaip yra svarbu išsaugoti paukščių rūšių įvairovę.
Darbai bus išdegti 1300° C temperatūros krosnyje ir įgis akmens savybių. Kiekvieno keraminio paukštuko originalumas puikiai atsiskleis klasėje surengtoje darbų parodoje.
Registracija į programą – per kultūros paso sistemą.