Kariuomenė: Kremliaus propaganda krypo į tariamai NATO keliamą grėsmę

AutoriusBNS
FotoBNS

Lietuvos kariuomenės analitikai praėjusį mėnesį nustatė 226 priešiškus informacinius atvejus nukreiptus prieš Lietuvą ir NATO, daugiau nei pusė fiksuotų atvejų – karinio pobūdžio temomis, apie tariamą Aljanso keliamą grėsmę Rusijai.

Kaip pranešė kariuomenė, Rusijos ir Baltarusijos pareigūnai bei propagandistai akcentavo paramos Ukrainai temą, didelio dėmesio sulaukė diskusijos dėl leidimo Ukrainai naudotis ilgojo nuotolio raketomis, atakuojant į Rusijos gilumą.

Analizuotuose atvejuose teigiama, kad NATO yra agresyvus Aljansas, o Vakarų sprendimas leisti Ukrainai naudoti ilgojo nuotolio raketas tariamai reikštų tiesioginį NATO įsitraukimą į karą bei neišvengiamą Rusijos atsaką.

Anot kariuomenės, priešiškų valstybių propagandistai nuosekliai naudodami tokią retoriką siekia įbauginti Vakarų valstybių visuomenes Trečiojo pasaulinio karo ir branduolinio konflikto galimybėmis, vaizduoti Rusiją kaip besiginančią pusę ir mažinti NATO valstybių paramą Ukrainai.

Taip pat, rugsėjo pradžioje Rusijos žiniasklaidoje stebėtas siekis diskredituoti NATO prieš paskelbiant Rusijos didelio masto „OKEAN-24“ pratybų aktyviąją fazę – buvo tęsiama nuolatos propagandistų palaikoma priešiškos komunikacijos linija, kuria siekiama vaizduoti NATO kaip agresyviai Rusijos atžvilgiu nusiteikusį Aljansą, kurio vykdomi mokymai ir Rytinio flango stiprinimas, kelia grėsmę Rusijos ir Baltarusijos saugumui.

Pasak kariuomenės, šios žinutės buvo nukreiptos į vidines Rusijos ir Baltarusijos auditorijas, pristatant „OKEAN-24“ pratybas kaip suprantamą veiksmą „grėsmių akivaizdoje“.

Baltijos valstybės taip pat pateko į priešiškos informacijos lauką po to, kai Rusijos Tverės ir Murmansko regionuose buvo užfiksuotos bepiločių orlaivių atakos, dėl kurių Kremlius iš karto apkaltino NATO šalis.

Kremliaus kontroliuojami kanalai ir kiti priešiškos žiniasklaidos portalai citavo Rusijos aviacijos generolo Sergėjaus Lipovojaus teiginį, jog rugsėjo 18 dieną dronų ataka Tverės srityje galėjo būti vykdyta iš Lietuvos, Latvijos arba Estijos.

Taip pat fiksuoti atvejai, kuriais siektą Lietuvą apkaltinti tarptautinių susitarimų pažeidinėjimu, sudarant kliūtis Kaliningrado tranzitui.

Anot kariuomenės, Lietuvos muitinei rugsėjo mėnesį konfiskavus kamufliažinius tinklus, gabentus pašto siuntose traukinyje iš Kaliningrado į Maskvą, Kremliaus režimo pareigūnai grasino konfiskuoti Lietuvos konsulato Kaliningrade pastatą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kariuomenės vadas: šiandien turime daugiau nei pusę divizijos pajėgumo

JP Redakcija

Ministrė: kuriant diviziją ypatingą dėmesį reikia skirti karių pritraukimui, išlaikymui

JP Redakcija

R. Vaikšnoras: pirmieji sraigtasparniai „Black Hawk“ kariuomenę pasieks iki vasaros

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads