-1.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 vasario, 2025

VRK panaikino P. Saudargo ir A. Verygos Seimo narių mandatus

AutoriusELTA
FotoDELFI
P. Saudargas ir A. Veryga.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino į Europos Parlamentą (EP) išrinktų Seimo narių Aurelijaus Verygos ir Pauliaus Saudargo mandatus.

Tiek A. Verygos, tiek P. Saudargo Seimo nario įgaliojimai nutrūks nuo liepos 16 dienos.

Panaikinti Seimo nario mandatus pageidavo patys politikai, kadangi šios pareigos yra nesuderinamos su europarlamentaro darbu – į EP išrinktas Seimo narys turi apsispręsti, kurias pareigas nori eiti.

Konservatorius P. Saudargas į Seimą 2020 metais buvo išrinktas vienmandatėje Justiniškių-Viršuliškių apygardoje. Todėl iki spalio 13 dieną vyksiančių Seimo rinkimų P. Saudargo vieta parlamente liks tuščia.

Tuo metu A. Veryga į Seimą išrinktas daugiamandatėje apygardoje. Trečiadienį pranešta, kad politiko vietą parlamente užims ekonomistė Jekaterina Rojaka – jai suteiktas Seimo narės mandatas. Visgi, politikė jungsis ne prie „valstiečių“ frakcijos, o Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.

ELTA primena, kad birželio 9 dieną baigėsi EP rinkimai. Lietuvos delegacija Briuselyje atsinaujins šešiais naujais politikais.

TS-LKD partijai atstovaus Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė bei dabartinis Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. LSDP – partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei Vytenis Povilas Andriukaitis. LVŽS partijos atstovu išrinktas Seimo narys Aurelijus Veryga. Laisvės partijai Briuselyje atstovaus buvęs kandidatas į prezidentus Dainius Žalimas. Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ į EP siunčia eurokomisarą Virginijų Sinkevičių. LLRA-KŠS partijai antrą kadenciją atstovaus politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) – apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Tuo metu Liberalų sąjūdžiui atstovaus ir EP darbą tęs europarlamentaras Petras Auštrevičius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

I. Šimonytė apie prezidento santykį su valdančiąja koalicija: jis vis dažniau ir dažniau skamba kaip G. Landsbergis

JP Redakcija

Komandiruotėms Seimas ketina išleisti 650 tūkst. eurų, penktadalis jau panaudota

JP Redakcija

Seime paminėtos trečiosios karo Ukrainoje metinės: gyvename paminto žmogiškumo nuojautomis

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads