-2.7 C
Panevėžys
Sekmadienis, 23 vasario, 2025

Panevėžietės atidavė duoklę šaltibarščiams: sukūrė išskirtinį audinį

AutoriusSAMANTA ILONYTĖ
FotoASMENINIS ALBUMAS


Šiandien, birželio 1-ąją, vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami praleisti sostinės centre, kur vyks jau antrasis Vilniaus šaltibarščių festivalis. Ta proga įvairiose miesto vietose bus galima pramogauti ir paragauti ne tik šaltibarščių, bet ir kitų originalių rožinių patiekalų. O štai Panevėžyje taip pat nusidriekė šaltibarščių… audinys!

Duoklė skaniausiai pasaulyje šaltai sriubai

Taip, nors dalis Lietuvos šiuo metu ragauja šaltibarščius, Panevėžio įmonės „Linas LT“ komanda kūrė šaltibarščių raštais papuoštą audinį.

„Ši idėja gimė dizainerei Gintarei Baltonei. Mūsų įmonės vizitinė kortelė – marginti audiniai, kuriuos dažnai galime pamatyti mugėse ar suvenyrų parduotuvėlėse, todėl nuolat vyksta kūrybiniai procesai ir naujų piešinių idėjų paieškos“, – pasakojo įmonės atstovė Gabija Skyrienė.

Pasak dizainerės G. Baltonės, kadangi linas yra lietuvių mylimas audinys, moteris norėjo jį dar labiau „sulietuvinti“, išmarginti vasariškai ir skaniai.

„Pagalvojau, kad nesutikau žmogaus, kuris nemėgtų šaltibarščių, o ir pasaulinis maisto gidas „Taste atlas“ išrinko šaltibarščius skaniausia šalta pasaulio sriuba. Šiam patiekalui rengiami net festivaliai, todėl pamaniau, kad ir mes turime atiduoti duoklę šaltibarščiams. Tuomet ir kilo mintis šį mūsų patiekalą perkelti ant audinio“, – dėstė ji.

Panevėžietės atidavė duoklę šaltibarščiams: sukūrė išskirtinį audinį.

Net šeši bandymai

Piešti, anot dizainerės, buvo paprasta.

„Sukūriau kelis variantus, kuriuos išgryninau į „skaniausią“. Tiesa, paprastai audinio gamyba nuo idėjos iki produkto užtrunka apie mėnesį, tačiau šaltibarščių marginimas užtruko šiek tiek ilgiau. Susidūrėme su iššūkiais, išgryninant tinkamas spalvas. Marginimas ant natūralaus ar balto lino yra labai paprastas, bet norint papuošti ryškų lino audinį, reikia atrasti tinkamą spalvą, nes piešiniui nugulus ant rožinio audinio, spalvos pasikeičia.  Atrasti tinkamą spalvą prireikė net šešių bandymų. Galiausiai gamybos specialistėms pavyko atrinkti spalvas ir išpildyti mano viziją“, – džiaugėsi moteris.

Sulaukė sekėjų idėjų

Komanda audinį margino su vizija, kad bus kuriami klasikiniai virtuvės, valgomojo gaminiai.

„Siūlysime Lietuvos dizaineriams bei siuvėjams įsigyti audinį ir siūti savo produktus. Pasidalinę marginimo procesu, sulaukėme daug teigiamų žmonių atsiliepimų bei pasiūlymų, kaip galėtume išpildyti audinį. Nustebino, kad mūsų sekėjai mato šį gaminį kostiumams ar suknelėms. Gavome tikrai nemažai idėjų, kaip dar galėtume išpildyti ir panaudoti liną su šiuo išskirtiniu marginimu“, – paaiškino G. Baltonė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Trakiškiečiai Šaltibarščių gaminimo čempionate pristatė batvinius ir šaltibarštinį sviestą

JP Redakcija

Panevėžio mokinių bendrovė sukūrė unikalų produktą: šaldytus šaltibarščius

JP Redakcija

Šaltibarščius gamina ir latviai bei lenkai – jų naudojami produktai nustebins lietuvius

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads