Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama visiems

AutoriusJP
FotoBNS

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai lankėsi Šilagalyje ir  dalijosi žiniomis su Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto šio krašto fakulteto senjorais. Vienas iš aptartų klausimų – apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Primename visiems keletą aktualių dalykų apie šios kortelės turėjimą.

Ar ESDK privalo turėti kiekvienas gyventojas?

Ši kortelė reikalinga tik į kitas Europos Sąjungos šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją, Jungtinę Karalystę besiruošiantiems keliauti Lietuvos gyventojams. Tai nėra asmens tapatybės dokumentas, kurį privalėtų turėti kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus. ESDK nereikalinga, jei neketinate keliauti, bet turint tokių planų, geriau kortelę iš teritorinės ligonių kasos pasiimti ar atsisiųsti paštu iš anksto.

Ar būtina ESDK visada su savimi turėti kelionėje? Juk ją kartais galima ir pamiršti pasiimti.

ESDK keliaujant yra svarbi taip, kaip ir pasas ar asmens tapatybės kortelė. ESDK namuose patartina laikyti kartu su kitais svarbiausiais dokumentais, kad nepamirštumėte pasiimti išvykdami. Kitu atveju kils nemažai nepatogumų arba už būtinąją medicinos pagalbą gali tekti susimokėti ir tik vėliau susigrąžinti išlaidas.

Ar yra amžiaus riba, norint gauti ESDK?

Kortelė nemokamai išduodama visiems, net ir kūdikiams. Amžiaus ribos kortelei gauti nėra.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Automobilio draudimas – septyni mažai žinomi faktai apie automobilių draudimą Lietuvoje

JP Redakcija

Ar galiu kreiptis į draudikus dėl dėmėtos sofos ar apgadintos kaitlentės?

JP Redakcija

Pataria pamiršti nuostatą „ai, nieko nenutiks“: nelaukime, kol gyvenimas pradės siųsti įspėjamuosius ženklus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads