1.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 vasario, 2025

Seimo BFK pritarė NT mokesčio įstatymo pakeitimams: siūlo savivaldybėms pačioms nusistatyti tarifus

AutoriusIgnas Dobrovolskas (ELTA)
Fotoelta
M. Lingė.

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė Nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įstatymo pakeitimams. Tai yra vienas iš projektų, numatytų Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje.

Už NT įstatymo pakeitimus balsavo 6, prieš 3, susilaikė 1 komiteto narys.

Vyriausybės projektas patobulintas, pritarta BFK pirmininko siūlymui

Komitetas nutarė patobulinti Vyriausybės teiktą įstatymo projektą ir pritarė BFK pirmininko Mindaugo Lingės siūlymui sudaryti galimybę pačioms savivaldybėms nusistatyti tarifus dėl NT apmokestinimo.

Jo registruotame siūlyme numatoma, kad vietoje 0,06 proc. lengvatinio tarifo pagrindiniam gyvenamajam būstui, savivaldybės pačios galėtų nusistatyti tarifus 0,05–4 proc. intervale.

Už tokį M. Lingės siūlymą balsavo absoliuti dauguma BFK narių, susilaikė parlamentai Algirdas Butkevičius ir Andrius Palionis.

Pritarta S. Gentvilo siūlymui, opozicijos ir K. Masiulio siūlymai didelio palaikymo nesulaukė

Taip pat BFK nusprendė nepritarti Seimo narių Andriaus Palionio, Jono Pinskaus ir Valiaus Ąžuolo siūlymui neapmokestinti NT, kuris yra naudojamas žemės ūkyje.

Už opozicijos atstovų siūlymą balsavo 3 BFK nariai, likę – nepritarė.

Vis tik komitetas vienbalsiai pritarė aplinkos ministro Simono Gentvilo siūlymui suteikti galimybę savivaldybėms nustatant nekilnojamojo turto mokesčio tarifą atsižvelgti į tai ar nekilnojamojo turto objektas turi suformuotą žemės sklypą ar ne.

Galiausiai Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Kęstučio Masiulio pasiūlymui daliai įstaigų nebetaikyti lengvatos nemokėti NT mokesčio nepritarė nei vienas BFK narys, kitiems parlamentaro siūlymams taip pat buvo nepritarta absoliučia dauguma balsų arba vienbalsiai.

Vyriausybės pateiktame NT mokesčio įstatymo projekte siūloma padidinti fizinio asmens pagrindinio gyvenamojo būsto neapmokestinimo riba nuo 1 iki 1,5 savivaldybės NT verčių medianos.

Projekte dar siūloma, kad pagrindiniam fizinio asmens gyvenamajam būstui būtų taikomas progresinis apmokestinimas. Dalis tarp 1,5 ir 2 savivaldybės NT verčių medianų būtų apmokestinama 0,06 proc. tarifu, o viršijanti 2 medianas – 0,1 proc.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad priėmus tokius pakeitimus, vidutinis mokestis už gyvenamąjį būstą gyventojui siektų 16 eurų per metus, o du trečdaliai gyventojų mokesčio nemokėtų. Surinktos pajamos atitektų savivaldybėms.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus yra tvirtinęs, kad dabar esanti NT apmokestinimo sąranga šalyje yra gera, tačiau jos parametrai – tobulintini. Pasak jo, dabar NT apmokestinimas veikia kaip prabangos mokestis ir jis neturėtų būti taikomas pagal savivaldybes.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Paluckas nesureikšmina R. Žemaitaičio pasisakymų: jis užpildo vakuumą tos informacijos, kurios visuomenei reikia

JP Redakcija

I. Šimonytė: R. Žemaitaitis daro viską, kad būtų išmestas iš valdančiosios koalicijos

JP Redakcija

S. Skvernelis mato poreikį visiems Seimo turėti leidimus dirbti su įslaptinta informacija

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads