-0.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 vasario, 2025

V. Blinkevičiūtė: LSDP trauktis iš švietimo susitarimo nesiruošia

AutoriusGailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
Fotobns
V. Blinkevičiūtė.

Vertindama „valstiečių“ sprendimą trauktis iš švietimo susitarimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tikina, kad lengviausias būdas „trenkti durimis ir išeiti“. Politikė akcentuoja, kad socialdemokratai apie pasitraukimą iš susitarimo nesvarsto.

„Mes tikrai nesiruošiame išeiti. Mūsų tikslas yra, (…) kartu su švietimo bendruomene, kartu su mokytojų švietimo bendruomenės profesinėmis sąjungomis, kartu su mokyklų atstovais ir kartu su politikais, su ekspertais švietimo srities, kad rastume tuos sprendimus, nes tai yra gyvybiškai svarbu“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

„Trenkti durimis ir išeiti yra lengviausias būdas, bet tai ne sprendimas“, – pridūrė ji.

2021-aisiais šešios nacionalinės politinės partijos pasirašė nacionalinį susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos.

Susitarime kalbama apie būtinybę sudaryti lygias galimybes ir užtikrinti lygiavertes sąlygas visiems siekti kokybiško išsilavinimo. Įsipareigojimai apima ikimokyklinio, bendrojo, profesinio, aukštojo, neformaliojo ugdymo sritis, pedagogų ir ugdymo įstaigų vadovų darbo sąlygų ir kompetencijų gerinimą.

Juose kalbama apie ryžtą imtis kompleksinių veiksmų ir sudaryti sąlygas visiems vaikams lankyti darželius, sukurti bendrą ir visiems vaikams (kaimo, miesto, tautinių bendrijų bei mažumų) prieinamą bendrojo ugdymo kokybės standartą.

Akcentuotas ir įsipareigojimas įdiegti įtraukiojo ugdymo priemones ir nuosekliai plėsti mokyklų, įgyvendinančių įtraukųjį ugdymą, tinklą.

ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministerija – už mokymą profesinėse mokyklose tik lietuvių kalba, bet siūlo išimčių

JP Redakcija

I. Gaižiūnas: pakeitimai dėl švietimo duomenų viešinimo bus pateikti per kelias savaites

JP Redakcija

Tarptautinis tyrimas: Lietuvos ketvirtokų ir aštuntokų matematikos ir gamtos mokslų gebėjimai lenkia tarptautinį vidurkį

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads