-2.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 vasario, 2025

Už neteisėtai sumedžiotą stirniną medžiotojas turės atlyginti 23 tūkst. eurų žalą

AutoriusBNS
FotoJUSTINAS AUŠKELIS


Už neteisėtai sumedžiotą stirniną Kauno rajone medžiotojui gresia bauda, jis turės atlyginti 23 tūkst. eurų žalą gyvūnijos ištekliams.

Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), aplinkosaugininkai, atlikę patikrinimą, nustatė, kad medžiotojas, bandydamas išsisukti ir nuslėpti sumedžiojimo faktą nuo medžiotojų būrelio narių, stirnos patiną išsivežė doroti į namus Kauno rajone.

Per patikrinimą stirninas rastas pradėtas doroti gyvenamojo namo rūsyje. Asmuo pateikė medžioklės lapą, kuriame nebuvo įrašo apie sumedžiotą gyvūną.

Už neteisėtą sumedžioto gyvūno gabenimą ir dorojimą medžiotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia nuo 800 iki 1,8 tūkst. eurų bauda.

Jam taip pat teks atlyginti žalą gyvūnijos ištekliams, viršijančią 23 tūkst. eurų. Iš medžiotojo paimtas graižtvinis medžioklinis ginklas ir gresia teisės medžioti atėmimas iki penkerių metų.

Anot AAD, rugpjūčio 15 dienos naktį aplinkosaugininkai iš policijos pareigūnų gavo informaciją, kad Jurbarko mieste buvo sustabdytas automobilis „Subaru Forester“ su priekaba, joje rastas briedžio patinas.

Į įvykio vietą iškviesti aplinkos apsaugos pareigūnai pradėjo administracinį nusižengimo tyrimą dėl galimai neteisėtai sumedžioto briedžio.

Iš medžiotojo paimtas graižtvinis šautuvas. Taip pat paskaičiuota žala gyvūnijos ištekliams, ji siekia 8,2 tūkst. eurų. Administracinio nusižengimo tyrimas tęsiamas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teismas patvirtino: medžioti tauriuosius elnius pasišviečiant yra draudžiama

JP Redakcija

Policija pavojingą vairavimą socialiniame tinkle paviešinusiam vyrui skyrė baudą ir metams uždraudė vairuoti

JP Redakcija

Vilniaus arkivyskupija ketina sumokėti baudą, skirtą už pažeistas procedūras, išimant atrastas insignijas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads