Per vasarą paspirtukininkai pradėjo važiuoti tvarkingiau: 9 iš 10 užfiksuoti besilaikantys taisyklių

Autoriusjp
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) rugpjūčio pradžioje stebėjo el. paspirtukų eismą. Iš 409 pravažiavusių paspirtukininkų 87,2 proc. laikėsi taisyklių: važiavo dviračių taku, ant paspirtuko – vienas žmogus. Taip pat fiksuota daugiau besilaikančių rekomendacijų dėvėti šalmą, nesivežti papildomų daiktų ar nenaudoti telefono.

„Paspirtukininkų elgesys šiais metais pateko į visuomenės akiratį, ir mes atidžiai stebime situaciją, pažindiname šiuos eismo dalyvius su jiems taikomomis taisyklėmis. Be to, žmonės tampa vis mažiau pakantūs Kelių eismo taisyklių (KET) nesilaikymui, tad atsiranda socialinis spaudimas. Paspirtukininkai, ko gero, į sezono pabaigą ir patys spėja išsamiau susipažinti su taisyklėmis ir jų nesilaikymo pasekmėmis saugumui“, – pagerėjimo priežastis komentavo LTSA direktorius Genius Lukošius.

LTSA panašų eksperimentą buvo atlikusi gegužės pabaigoje. Tuo metu buvo stebimi ne dviračių takai, kuriais paspirtukai privalo važiuoti visur, kur jie įrengti, o pėsčiųjų perėja, ir 5 valandų stebėjimas parodė, kad 70 proc. paspirtukininkų ne vedėsi savo transporto priemonę, o ja važiavo.

„Šį kartą stebėjome dviračių takus trijose sostinės vietose, kuriose yra didžiausias paspirtukininkų srautas: Gedimino pr., šalia V. Kudirkos aikštės, Olimpiečių gatvėje prie Mindaugo tilto ir Upės gatvėje prie Baltojo tilto. Jeigu įrengtas dviračių takas, juo privaloma važiuoti, be to, ne dviračių take didesnė eismo įvykių tikimybė tiek dėl netolygios dangos, tiek dėl galimo susidūrimo su kliūtimis ar pėsčiaisiais“, – paaiškino G. Lukošius.

Jis pasidžiaugė, kad per sezono pabaigos eksperimentą fiksuota daugiau besilaikančiųjų rekomendacijos dėvėti šalmą: pavasarį tokių buvo 2 proc., o rugpjūčio pabaigoje jų padaugėjo iki 8,1 procento. Šalmas rekomenduojamas visiems paspirtukininkams, o dar nesulaukusiems 18 metų – privalomas.

Vienas KET pažeidimų, kuris itin padidina eismo įvykių riziką, – važiavimas vienu paspirtuku dviese. Pavasarį tokie atvejai sudarė 7 proc., dabar – tik 2,2 procento.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Elektrinių paspirtukų paruošimas žiemojimui: ką svarbu žinoti?

JP Redakcija

26-iuose „juodųjų dėmių“ kelių ruožuose ir sankryžose įgyvendinta 40 eismo saugumą didinančių sprendimų

JP Redakcija

Apklausa: dauguma gyventojų įsitikinę – vairuojant el. paspirtuką, šalmas yra būtinas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads