-6.4 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 vasario, 2025

„Swedbank“: lietuvių drabužių pirkimo įpročiai – beveik 600 eurų į tekstilės konteinerį

Autoriuselta
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ


„Eurostat“ duomenimis, lietuviai drabužiams ir avalynei išleidžia vidutiniškai apie 720 eurų per metus, skelbiama „Swedbank“ Finansų instituto pranešime žiniasklaidai. Tačiau, pasak instituto ekspertės Justinos Bagdanavičiūtės, žmonės įprastai dėvi tik apie 20 proc. turimų drabužių.

„Skaičiuojama, kad žmonės įprastai dėvi vidutiniškai 20 proc. visų savo turimų drabužių. Taigi, tai reiškia bereikalingas mūsų išlaidas“, – sakė „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė.

Kaip rodo paskutiniai „Eurostat“ duomenys, lietuviai drabužiams ir avalynei išleidžia vidutiniškai 4 proc. savo pajamų. Skaičiuojant nuo vidutinio atlyginimo šalyje, tai – apie 60 eurų per mėnesį arba apie 720 eurų per metus, akcentuojama pranešime.

Pasak J. Bagdanavičiūtės, jei skaičiuotume, kad visai arba beveik nedėvime 80 proc. įsigyjamų drabužių, tai reikštų, kad sąmoningai apsipirkdami per metus galėtume sutaupyti netgi iki 576 eurų.

„Net jei mūsų nedėvimų drabužių kiekis mažesnis, pavyzdžiui, 50 proc., vis tiek susidarytų nemaža suma, kurią galėtume sutaupyti. Siekiant tai padaryti, būtina prisiminti kertinę finansų valdymo tiesą – planavimą“, – teigė J. Bagdanavičiūtė.

Plano laikymasis, anot J. Bagdanavičiūtės, padės siekiant išvengti dažniausios priežasties, dėl kurios spinta prisipildo nedėvimų drabužių – impulsyvaus pirkimo.

„Europos aplinkos agentūros duomenimis, pasaulyje kasmet pagaminama maždaug 109 mln. tonų tekstilės gaminių, tuo metu pasaulinės tekstilės atliekos per metus sudaro daugiau nei 90 mln. tonų. Taip drabužių pramonė ir mūsų vartojimas kasmet sukuria milžiniškus kiekius aplinką teršiančių tekstilės bei mikroplastiko atliekų“, – teigė „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tekstilės atliekų rūšiavimas Panevėžyje: ką turi žinoti gyventojai?

JP Redakcija

Personalizuota spauda ant tekstilės: kurios medžiagos tam tinka?

JP Redakcija

20 spaudos ant drabužių idėjų: nustebinkite aplinkinius

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads