-1.4 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Lietuvos paštas primena – artimajam skirtą siuntą galima atsiimti be įgaliojimo

Autoriusjp
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS


Savo darbotvarkėje sunkiai randant laisvesnę minutę, daliai žmonių atkeliavusios siuntos arba laiško atsiėmimas pašto skyriuje gali sukelti nepatogumų. Tačiau vis dar ne visada susimąstoma, kad tokiu atveju galima drąsiai prašyti laisvesnio šeimos nario, draugo ar bet kurio kito jums artimo žmogaus pagalbos. Pašto skyriuje jums adresuotą siuntą jie gali atsiimti be jokio įgaliojimo.

Tokią tvarką savo klientams Lietuvos paštas pristatė jau prieš kelerius metus, siaučiant pirmajai COVID-19 pandemijos bangai. Tai reiškia, kad norint atsiimti siuntą arba laišką (tiek registruotą, tiek neregistruotą) pašto skyriaus darbuotojams pakanka parodyti tik siuntos gavimo įrodymą.

Tai gali būti tiek popierinis, pašto dėžutėse paliekamas pranešimas, tiek ir gauta SMS žinutė apie gautą siuntą. Dėl to, pildant kontaktinius duomenis siuntos pristatymui, Lietuvos paštas klientus prašo būti itin atidžiais ir nurodyti tikslų savo telefono numerį.

„Džiaugiamės, kad karantino sąlygomis įvesta naujovė pasiteisino ir jos teikiamu patogumu pasinaudoja vis daugiau žmonių. Nebelikus reikalavimo rodyti įgaliojimą atsiimant artimam žmogui adresuotą siuntą, sutaupomas gyventojų laikas, kartu užtikrinant ir greitesnį aptarnavimą pašto skyriuje. Neabejojame, kad ši tvarka prisideda ir prie dar geresnės klientų patirties užtikrinimo pašto skyriuose“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Lietuvos paštas taip pat atkreipia dėmesį, kad minėtoji tvarka negalioja gavus išperkamąsias siuntas ir teismo procesinius dokumentus – kvietimus į posėdžius, nutarimus, įsakymus ir t.t. Ši korespondencija gali būti atsiimama tik nurodyto adresato ir tik parodžius galiojantį asmens dokumentą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Saugumo spragos įmonių el. pašto sistemoje: 6 efektyvūs būdai, kaip jas panaikinti

JP Redakcija

Išvykote atostogauti, bet atkeliavo siunta? Patarimai, kaip apsaugoti siuntą nuo gražinimo siuntėjui

JP Redakcija

Mobilieji laiškininkai gyventojams pernai suteikė daugiau nei 12 mln. paslaugų

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads