Vasaros malonumai gali tapti alinančiu iššūkiu jūsų odai. Tačiau taip atsitiks tik tuo atveju, jei pamiršite ją apsaugoti nuo žalingų saulės spindulių. Kaip tik todėl verta įsigyti tokią apsaugą nuo saulės, kurią naudoti bus saugu ir smagu. Tiek rinkdamiesi parduotuvėje, tiek nusprendę pirkti internetu neskubėkite į pirkinių krepšelį dėti pirmosios dėmesį patraukusios nuo saulės saugančios priemonės – skyrus keletą minučių dėmesingam sprendimui, visą vasarą būsite užtikrinti, kad tinkamai saugote bei tausojate savo odą.
Cheminis ar mineralinis filtras?
Odą nuo žalingų saulės spindulių saugančios priemonės veikia dviem būdais – UV spinduliai sugeriami odoje arba atspindimi nuo odos paviršiaus. Pirmasis veikimo variantas būdingas priemonėms nuo saulės su cheminiais filtrais. Savo ruožtu priemonės su natūraliais mineraliniais (fiziniais) filtrais užtikrina fizinį barjerą, kurio dėka UV spinduliai odos nepaveikia, nes yra atspindimi. Abiem atvejais užtikrinama patikima apsauga nuo žalingų saulės spindulių, tačiau verta žinoti, kad nuo jų saugančios cheminės medžiagos pačios gali tapti odos dirgikliais. Kaip tik todėl visos kūdikiams ir vaikams skirtos apsaugos nuo saulės priemonės yra su mineraliniais filtrais.
Cheminių saulės filtrų sąrašas yra ilgas, o kai kurios iš tų medžiagų gali dirginti odą ir kauptis organizme. Saulės spindulius atspindintys mineraliniai filtrai gaminami iš cinko oksido ir titano dioksido. Šios medžiagos saugo nuo kenksmingų UVA ir UVB spindulių, ant odos sudarydamos fizinį barjerą. Kuo didesnės koncentracijos priemonė, kuo stambesnės joje panaudotos cinko dalelės, tuo baltesnis bus kremas nuo saulės. Šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti tobulą balansą, kai panaudojama tokio dydžio cinko molekulė, kuri užtikrina patikimą apsaugą, tačiau priemonė yra lengvai naudojama ir nepalieka matomo balkšvo sluoksnio ant odos.
SPF 50 apsauga ar pakaks ir mažesnės?
Žinant, kokio tipo – cheminiam ar mineraliniam – filtrui teikiate prioritetą, metas apsispręsti, kokio dydžio apsaugos nuo saulės faktorius (SPF – angl. Sun Protection Factor) geriausiai atitiks lūkesčius. Greta SPF parašytas skaičius nurodo, kiek efektyviai priemonė saugo odą nuo kenksmingų UVB spindulių.
Kuo didesnis SPF, tuo ilgiau veikianti ir efektyvesnė yra apsauga. Aukščiausio lygio, SPF 50 apsaugą nuo saulės rekomenduojama naudoti turintiems itin šviesią odą, kuri yra jautriausia neigiamam saulės poveikiui, ir kūdikiams bei vaikams. Tamsesnio gymio žmonėms gali pakakti ir SPF 20 ar 30 apsaugos.
Smagu naudoti – lengva prisiminti pasitepti
Nuo saulės sauganti priemonė turi būti ne tik saugi ir patikima, bet ir maloni. Patinkanti tekstūra, o taip pat net tokios smulkmenos kaip patogus dangtelis užtikrins malonią patirtį kiekvieną kartą tepantis nuo saulės spindulių saugančią priemonę. Pagalvokite ir apie priemonės tūrį, nes vasaros metu verčiau ją visada turėti su savimi.
Nors įprasta naudoti bendrinį kremo nuo saulės pavadinimą, bet tikrai rasite kur kas platesnį ir įvairesnį įvairios tekstūros produktų pasirinkimą. Mėgstantiems lengvesnės tekstūros priemones labiau patiks pienelis nuo saulės. Itin greitą, patogų ir tolygų padengimą užtikrina purškiamos apsaugos priemonės. Sezono atradimu gali tapti apsauginis pieštukas nuo saulės – šios formos apsaugą itin patogu užtepti kūdikiams ir vaikams.
Nepamirškite individualių odos poreikių
Rinkdamiesi apsaugos priemonę nuo saulės nepamirškite odos jautrumo, polinkio į alergijas ar brandžios odos poreikių. Dėmesingai pasirinkta priemonė ne tik saugos nuo žalingo UV spindulių poveikio, bet ir tausos odą. Suprantama, kad odai draugiškesnės bus natūralios priemonės su mineraline apsauga, kurių sudėtyje nėra sintetinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų. Naftos produktai, parafinas, silikonas, PEG ir GMO medžiagos – taip pat nepageidaujamos nei apsaugos nuo saulės, nei jokios kitos kosmetikos sudėtyje.
Hipoalerginės ir jautriai odai skirtos apsaugos nuo saulės priemonės bus švelniausios ir ženkliai sumažins nepageidaujamų odos reakcijų tikimybę. Neapsiriksite pirmenybę teikdami ekologiškam kremui, losjonui ar purškikliui nuo saulės. Tokia, tik iš natūralių sudėtinių dalių pagaminta priemonė bus saugi ne tik ją naudojančiam, bet ir biologiškai skaidi, draugiška vandens biosferai. O štai brandžiai odai verta rinktis apsaugos priemonę, turinčią odos senėjimą stabdantį poveikį.
Net ir pati saugiausia bei patikimiausia apsauga nuo saulės bus efektyvi tik naudojant ją tinkamai. Skirkite laiko ir atidžiai perskaitykite gamintojo rekomendacijas, kas kiek laiko reikia pasitepti odą, taip pat būtinai atkreipkite dėmesį, ar priemonė yra atspari vandeniui. Verta prisiminti, kad geriau daugiau kremo nuo saulės, nes kuo storesnis jo sluoksnis, tuo patikimesnė apsauga. Net ir naudojant efektyvias, odą tausojančias apsaugos nuo saulės priemones derėtų saulėje elgtis atsakingai – vengti intensyvių saulės spindulių vidudienį, o kūdikiams ir vaikams naudoti apsauginius rūbelius.