1.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Pertvarkant užimtumo sistemą prireiks laiko identifikuoti problemas

AutoriusPaulius Perminas (bns)
Fotobns

Nuo liepos 1-osios keičiant užimtumo sistemą prireiks maždaug trijų mėnesių darbo neturinčių žmonių problemoms identifikuoti, sako vienas Užimtumo tarnybos vadovų.

„Trys mėnesiai yra tas laikotarpis, per kurį galėtume identifikuoti, kiek, kur, kokių problemų žmonės turi, o tuomet prasidės kitas etapas – kiek yra partnerių, kokios jų galimybės. (…) Į šiuos klausimus turbūt pradėsime gauti atsakymus šiais metais“, – teigė tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gytis Darulis.

Darbo neturintiems žmonėms nuo liepos bedarbio statusas bus suteikiamas kitaip nei iki šiol – bedarbio statusas bus suteikiamas tik tiems, kurie yra pasirengę įsidarbinti ar dirbti savarankiškai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, dirbant su savivaldybėmis ir socialiniais partneriais bus šalinamos pamatinės žmonių nedarbo priežastys. Tikimasi, jog ši reforma leis įtraukti daugiau asmenų į darbo rinką.

„Pagrindinis tikslas yra, kad kuo daugiau žmonių dirbtų ir užsidirbtų“, – spaudos konferencijoje teigė ministrė.

Pasak M. Navickienės, Užimtumo tarnyba tiesiogiai bendradarbiaudama su darbdaviais sieks kuo greičiau pateikti darbo pasiūlymą tiems, kurie pasirengę dirbti.

Dabar dalis tarnybos klientų vengia dirbti, nes turi skolų, priklausomybių, rūpinasi vaikais ar tėvais, neturi kaip atvykti į darbo vietą ar dirba nelegaliai, kiti neturi motyvacijos ar socialinių įgūdžių.

Pagal naują Seimo patvirtintą tvarką pirmus devynis mėnesius, kol bedarbis turi teisę gauti nedarbo išmoką, jam bus siūlomas jo kvalifikaciją, kompetenciją atitinkantis darbas. Siūlomas darbo užmokestis pirmus tris mėnesius turėtų siekti bent 80 proc. buvusio atlyginimo, o ketvirtą-devintą mėnesiais – 60 proc.

Darbo užmokestis taip pat negalės būti mažesnis už tuo metu gaunamą nedarbo išmoką. Nuo dešimto mėnesio tinkamas darbas būtų toks, kuris nebūtinai atitinka žmogaus kvalifikaciją, kompetenciją, darbo patirtį, bet atitinka sveikatos būklę ir kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.

Bedarbio statuso žmogus netektų, jeigu be svarbių priežasčių du kartus per 12 mėnesių atsisakytų siūlomo tinkamo darbo. Užimtumo tarnyba šį statusą iš karto panaikintų ir tuo atveju, jeigu gautų informacijos apie bedarbio nelegalias pajamas ir nelegalų darbą.

Siekiant, kad kuo daugiau ilgalaikių bedarbių rastų darbą, jiems bus kompensuojamos kelionės išlaidos ne tik vykstant į darbą, bet ir į darbo pokalbį ar konsultaciją Užimtumo tarnyboje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Užimtumo tarnybos direktorė: pernai darbo skelbimuose nepastebėta reikalavimo išskirtinai mokėti rusų kalbą

JP Redakcija

Pradedamas šaukimas į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

JP Redakcija

Panevėžyje atidaryti savarankiško gyvenimo namai, karjeros centras

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads