Pasaulio plaukimo čempionate Budapašte antradienį Lietuvos rinktinės mišrių estafečių varžybose 4×100 m patyrė nesėkmę – trečiajame plaukime dėl padarytos klaidos komanda buvo diskvalifikuota ir liko be rezultato.
Mišrioje komandinėje estafetėje startavo Erikas Grigaitis, Kotryna Teterevkova, Deividas Margevičius ir Rūta Meilutytė.
Per ankstyvas (-0,06 sek.) estafetės perdavimas iš plaukimo krūtine į etapą peteliške mūsiškiams lėmė diskvalifikaciją. Akimirka per anksti į vandenį įšoko D. Margevičius.
Lietuviai finišavo per 3 min. 53,77 sek., tačiau užfiksuotas laikas buvo anuliuotas.
Geriausią laiką ryte demonstravo JAV estafetė, finišavusi per 3 min. 43,16 sek. Jei ne diskvalifikacija, lietuviai bendroje įskaitoje būtų užėmę 13 vietą tarp 31 komandos.
Trečiadienį čempionate pasirodys Erikas Grigaitis (200 m nugara), Kotryna Teterevkova (200 m krūtine) ir Andrius Šidlauskas (200 m krūtine).