TOP 3 išmanios skalbyklės funkcijos: kas taupo išteklius ir laiką?

AutoriusJP
FotoGAMINTOJŲ


Buitinės technikos gamintojai nuolat ieško naujų būdų, kaip sukurti ekologiškesnes skalbykles, kurios taupytų išteklius ir taip saugotų aplinką. Šiuo metu rinkoje pristatomi įvairūs inovatyvūs įrenginių technologiniai sprendimai: nuo efektyvaus skalbimo žemesnėje temperatūroje iki galimybės skalbimo procesus valdyti nuotoliniu būdu.

„Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis pataria, į kokias tris pagrindines technologijas reikėtų atkreipti dėmesį renkantis skalbyklę, kad įrenginio veikimas darytų kuo mažesnę įtaką aplinkai:

1. Švelnus ir galingas plovimas vos 15°C temperatūroje

Dėl „Ecobubble“ technologijos skalbinius galima efektyviai skalbti dar žemesnėje – vos 15°C – temperatūroje. „Ecobubble“ technologija paverčia skalbiklį burbuliukais, kurie greitai įsigeria į audinį ir taip iki 24 proc. pagerina dėmių valymą ir iki 70 proc. sumažina energijos sąnaudas. Ši technologija taip pat 45,5 proc. apsaugo audinio spalvą ir tekstūrą. Skalbyklę prijungus prie „SmartThings“ programėlės, galima stebėti skalbimo procesą, gauti įvairias skalbimo rekomendacijas, pasirinkti geriausią skalbimo ciklą ir sutaupyti dar daugiau.

2. Sutrumpintas skalbimo ciklas

Skalbimo mašinų gamintojai ir toliau kuria įvairias naujoviškas technologijas, dėl kurių prietaisai efektyviau naudoja energiją. Tai leidžia sumažinti suvartojamos energijos kiekį ir kartu sutaupyti pinigų. Pavyzdžiui, skalbyklės su „QuickDrive“ technologija sutrumpina ciklo laiką iki 50 proc., o energijos suvartojimą – 20 proc. Ir visa tai – nesumažinant skalbimo našumo ir kokybės.

Vieno tokio skalbimo trukmė – 39 minutės. Įdomu tai, kad technologjų bendrovės „Samsung“ skalbyklės su „Quick Drive“ funkcija yra vienos iš nedaugelio, priskiriamų prie A energijos klasės įrenginių pagal naujausią ES energijos vartojimo efektyvumo žymėjimą.

3. Mažesnis vandens ir ploviklių suvartojimas

Sintetiniuose drabužiuose ir tekstilės gaminiuose yra mikroplastiko – plastiko dalelių, mažesnių nei 5 milimetrai. Daugelyje skalbiklių taip pat yra mikroplastiko, todėl skalbiant svarbu įpilti reikiamą kiekį skalbiklio, kad į aplinką patektų kuo mažiau plastiko dalelių. Nors kiekvieno skalbimo ciklo kiekis ir įkrova bus skirtingi, reikėtų pasirinkti tinkamiausią skalbimo režimą, kuris reguliuos ir vandens, ir skalbimo priemonės kiekį.

Naujausiose skalbyklėse, kuriose įdiegta dirbtinio intelekto technologija, yra keturių skirtingų tipų jutikliai. Skalbimo mašina automatiškai nustato skalbinių svorį, apskaičiuoja vandens sąnaudas ir skalbimo ciklui reikalingą skalbiklio kiekį. Ji taip pat stebi drabužių valymo kokybę skalbimo metu ir, jei reikia, koreguoja skalbimo priemonės kiekį arba skalbimo būdą, drabužiams esant itin nešvariems.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sugedo skalbyklė. Ar galima prašyti gamintojo pataisyti, nors garantinis terminas jau pasibaigęs?

JP Redakcija

Drabužių skalbimui ir džiovinimui – du buitinės technikos įrenginiai ar vienas?

JP Redakcija

Ekspertas pataria: 5 esminės taisyklės, kaip tinkamai skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads