Kas būtų, jei išsimaudytume Ignalinos atominės elektrinės branduolinio kuro baseine?

AutoriusJP
FotoLRT


Naujas nenaudotas branduolinis kuras yra beveik neradioaktyvus. Tačiau veikiant reaktoriui jis ima skleisti mirtiną radiaciją. Gera apsauga nuo radioaktyvios spinduoliuotės yra vanduo: vos septynių centimetrų vandens sluoksnis spinduliuojančios radiacijos lygį gali sumažinti perpus.

Pasak specialistų, Ignalinos atominės elektrinės panaudotas branduolinis kuras mažiausiai penkerius metus aušinamas baseine. Tik tada jis yra sudedamas į specialius apsauginius dviejų aukštų namo dydžio konteinerius ir perkeliamas į sausojo tipo saugyklą.

O kas nutiktų žmogui, jei jis įkristų į panaudoto branduolinio kuro baseiną? Kiek laiko galima būtų jame plūduriuoti ir nenukentėti?

Į šiuos klausimus atsakyti „Mokslo sriubos“ kūrėjams padeda IAE centrinės salės vyriausiasis operatorius Kęstutis Petrauskas, IAE branduolinio kuro tvarkymo skyriaus eksploatavimo inžinierius Romanas Bartkūnas ir Darius Lukauskas – VATESI viršininko pavaduotojas radioaktyviųjų medžiagų kontrolės klausimais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

IAE vadovas: giluminiam atliekynui būtina pasirinkti saugiausią vietą

JP Redakcija

IAE: ieškant atliekyno vietos svarstoma įtraukti daugiau dalyvių, mokėti kompensacijas

JP Redakcija

IAE vadovas: atominėje jėgainėje jau išmontuota 41 proc. visos įrangos

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads