1.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 vasario, 2025

Blefaroplastika

AutoriusJP
FotoFREEPIK.COM

Blefaroplastika yra tam tikra akių vokų operacija, kuri atliekama, siekiant pašalinti odos perteklių nuo viršutinių vokų ir sumažinti apatinių vokų susispaudimą. Procedūra taip pat dar vadinama akių vokų pakėlimu.

Ši operacija dažniausiai atliekama dėl kosmetinių priežasčių. Tai taip pat veiksmingas būdas pagerinti regėjimą vyresnio amžiaus žmonėms, kurių nukarę viršutiniai vokai trukdo aiškiai matyti.

Akių pakėlimas nepanaikins tamsių ratilų po akimis, taip vadinamų „vištos kojelių“ ar kitų veido raukšlių. Tai dažnai atliekama kartu su kitomis procedūromis, tokiomis kaip lazerinis paviršiaus padengimas, užpildų injekcijos ar kaktos pakėlimas.

Akių vokų senėjimo procesas

Senstant, oda palaipsniui praranda savo elastingumą. Dėl elastingumo stokos ir nuolatinio gravitacijos poveikio ant viršutinių ir apatinių vokų susikaupia odos perteklius.

Odos perteklius ant apatinio voko sukelia raukšles ir iškilimus. Ant viršutinių vokų papildoma odos raukšlė gali kabėti ant blakstienų ir trukdyti matyti.

Riebalai, kurie amortizuoja akies obuolį kaukolėje, taip pat gali sukelti viršutinių ir apatinių vokų iškilimus. Plona membrana, laikanti riebalus, su amžiumi silpsta, todėl riebalai patenka į vokus kaip išvarža.

Kam yra tinkamiausia blefaroplastika?

Akių vokų pakėlimo procedūrą geriausia atlikti sveikiems žmonėms, kurie realiai įsivaizduoja, ko nori. Jeigu jums yra 35 metai ar daugiau ir jums yra susiaurėję ar nukarę vokai, esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai.

Akių vokų pakėlimas gali pagerinti jūsų išvaizdą ir padėti sustiprinti jūsų pasitikėjimą savimi. Tačiau būtina atminti, jog tai gali nesuteikti visiškai idealios išvaizdos arba nenumatytai pakeisti bendrą veido struktūrą. Prieš nuspręsdami atlikti operaciją, pagalvokite apie savo tikslus ir aptarkite juos su savo chirurgu.

Pasiruošimas blefaroplastikai

Pirmiausiai turėtumėte susitarti, kad kitas asmuo po operacijos jus parvežtų namo. Taip pat, turėtumėte pasirūpinti, kad kas nors liktų su jumis po procedūros per naktį.

Numatykite ir planuokite likti namuose, apriboti savo veiklą kelias dienas po operacijos, kol sugis akių vokai. Kai kuriems žmonėms po operacijos išsausėja akys, tačiau tai retai trunka ilgiau nei 2 savaites. Jei jūsų akys išsausėja ilgiau nei 2 savaites, kreipkitės į gydytoją.

Namuose turėtumėte pasiruošti šias priemones:

1) Ledo kubelius;

2) Ledo pakuotę (arba galite naudoti šaldymo maišelius, užpildytus ledu, šaldytais kukurūzais ar žirneliais);

3) Mažos marlės pagalvėles;

4) Akių lašus arba dirbtines ašaras (paprašykite savo gydytojo rekomenduoti tinkamą tipą, kad atitiktų jūsų poreikius);

5) Švarias skalbimo šluostes ir rankšluosčius;

6) Nereceptinius skausmą malšinančius vaistus (juos gali rekomenduoti gydytojas);

Ibuprofenas, naproksenas ir aspirinas neturėtų būti vartojami dėl padidėjusios kraujavimo rizikos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Priminė, kada už keičiamą akies lęšiuką mokėti nereikia

JP Redakcija

Gydytoja pasidalino keletu paprastų taisyklių, padėsiančių išvengti miežio

JP Redakcija

Nemalonusis akių miežis: kaip gydyti ir kada kreiptis į gydytoją?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads