Kometos „Leonard“ artimiausio praskriejimo pro Žemę metu, Kinijos palydovas užfiksavo žadą atimančius kometos „Leonard“ vaizdus, kuriuose matoma stipri šiaurės pašvaistė.
Nuo kometos atradimo šių metų sausį, kometa sparčiai, beveik 160 000 mylių per valandą greičiu, artėjo tiek Saulės, tiek Žemės link.
Šiuos kadrus užfiksavo „Yangwang 1“, nedidelis palydovas, kuris buvo paleistas Kinijos technologijų kompanijos „Origin Space“, įsikūrusios Guangdonge, Kinijoje.
Jie paimti iš trumpo vaizdo įrašo, nufilmuoto tada, kai kometa gruodžio 12 d. buvo arti Žemės, o tai yra arčiausias jos priartėjimas prie mūsų planetos per 70 000 metų.
„Yangwang-1“ yra komercinis kosminis teleskopas, kuris buvo paleistas anksčiau šiais metais ir skirtas vaizduoti visatai matomoje ir ultravioletinėje šviesoje.
Jis taip pat darbuojasi ieškodamas arti Žemės esančių asteroidų, kurie vieną dieną galėtų būti kasinėjami ir radiniai pargabenami į Žemę.
Artimiausias kometos praskriejimas pro Saulę vyks 2022 metų sausio 3 d.
Jei ji nesuirs pakeliui Saulės link, tuomet kometos „Leonard“ trajektorija nublokš ją atgal į tarpžvaigždinę erdvę, iš kurios ji niekada nebesugrįš.
Tačiau, anot mokslininkų, ji jau gali dalytis praėjus mažiau nei metams po jos pirmojo atradimo arba tai prasidės labai greitai.
Kuomet kometos orbita atneša ją arti Saulės, ji kaista ir spjaudosi dulkėmis bei dujomis.
Kometos, kurios dar vadinamos „kosminėmis sniego gniūžtėmis“, yra sušalusių dujų, dulkių ir ledo sankaupos, likusios susiformavus Saulės sistemai.
Jos keliauja aplink Saulę orbita, kuri yra elipsės formos, kas reiškia, kad ji nėra tobulai apvali, ir prieš grįždamos savo periheliui jos gali praleisti šimtus ar net tūkstančius metų tamsiausiose Saulės sistemos gelmėse.
Kometa „Leonard“ turi hiperbolinę orbitą, kas reiškia, kad jai praskriejus pro Saulę, ji bus išsviesta iš Saulės sistemos ir daugiau niekada nebus matoma Žemės gyventojams.
Kometa turi žalios spalvos uodegą, nes jos ledinis vidus kaista jai priartėjus prie Saulės, pirmiausia išskiriant mėlynos spalvos dulkes, tuomet geltonas arba baltas ir galiausiai žalias.
Kuomet ji nusidažo žalsvai melsva spalva, tai reiškia, kad kometa yra šilta, joje yra daug cianido ir diatominės anglies, o galimybė jai suskilti yra didžiausia.