Jei Lietuvoje COVID-19 pacientai užimtų 240 reanimacijos ir intensyvios terapijos lovų, Lietuvoje gali būti įvesti griežti karantino ribojimai, kurie truktų tris savaites.
Vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė trečiadienį vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdyje kalbėjo, kad griežti pandemijos valdymo ribojai Lietuvoje gali būti taikomi pasiekus Vyriausybės numatytą reanimacijos ir intensyvios terapijos lovų užimtumo ribą.
Ministrų kabinete prieš kelias savaites pritarė, kad griežtesni pandemijos valdymo ribojimai būtų įvesti, jei reanimacijose nuo COVID-19 gydomų pacientų skaičius pasiektų 240.
Tuomet Vyriausybei pristatytame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtame dokumente nurodyta, kad pasiektus tokį rodiklį būtų siūloma taikyti tokias priemones:
– Renginių draudimas, profesionalaus sporto renginiai be žiūrovų;
– Prekybos ploto ribojimo didinimas iki 50 kv. m. (svarstytina ar visiems, ar tik prekybos centrams);
– Naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugų uždarymas (arba darbo laiko ribojimas);
– Nuotolinis darbas;
– Nuotolinis ugdymas ir aukštasis mokslas;
– Neformalaus ugdymo ribojimas;
– Susibūrimų ribojimas.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2021/12/asokliene.jpg)
Anot L. Ašoklienės, tokių priemonių taikymas galėtų trukti tris savaites. Vyriausioji epidemiologė teigė, kad šiuo metu užimtų reanimacijos ir intensyvios terapijos lovų skaičius svyruoja apie 120.
Kalbėdama apie omikron atmainos plitimą, L. Ašoklienė sakė, kad nors dauguma jos atvejų yra įvežtiniai, jau fiksuota ir atmainos plitimo atvejų šeimose. Be to, ji teigė, kad pasitaikė atvejų, kuomet nustatyti užsikrėtimo šaltinio nepavyko.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/lrt.png)