Lietuvoje nustačius pirmuosius koronaviruso atmainos omikron atvejus, mokslininkai pabrėžia, kad ši atmaina plinta itin greitai ir reikia būti pasiruošus naujų atvejų augimui.
„Net jei turime šiek tiek lengvesnę ligos eigą dėl, tarkim, prieš tai buvusios imunizacijos… Nuo didelio atvejų skaičiaus imant net ir mažą procentą (omikron atvejų – LRT.lt), gali susidaryti didelis skaičius“, – apie galimą užsikrėtimų skaičiaus išaugimą kalba Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkas Gytis Dudas.
Anot jo, verta svarstyti ir apie tam tikrus griežtesnius ribojimus.
„Mano nuomone, galbūt apie griežtesnes priemones vertėtų pagalvoti, kadangi vien dėl to greičio dvigubėjimo galime labai greitai atsidurti tokioje situacijoje, kur tiesiog poros dienų bėgyje galima pamatyti, kad mums gali nebeužtekti lovų ligoninėje“, – sako mokslininkas.
Trečiadienį pranešta, kad Lietuvoje nustatyti pirmieji omikron atmainos atvejai. Abu jie Vilniaus apskrityje, abu jie – įvežtiniai. Su užsikrėtusiais kontaktą turėję asmenys – per 70 žmonių izoliuojasi.
Epidemiologai sako, kad tik laiko klausimas, kada ši atmaina taps vyraujanti, ministerija ragina skiepytis, vengti susibūrimų ir dėvėti kaukes. Pasaulio sveikatos organizacija nerimauja, kad omikronui plintant nematytu greičiu, žmonės atmainą laiko lengva.
![](https://jp.lt/wp-content/uploads/2017/11/lrt.png)