Prieš tris mėnesius pasaulio dėmesį prikaustęs ugnikalnis jį tebekausto dar vis. Ugnikalnio išsiveržimas La Palmos saloje yra ilgiausiai trunkantis išsiveržimas šioje Ispanijos saloje nuo pat stebėjimų pradžios 1500 metais.
Beveik tris mėnesius Kumbre Vjechos šlaitais tekančios įspūdingos lavos upės pridarė daugybę nuostolių.
Išsiveržimas prasidėjo rugsėjo 19 d. ir tebesitęsia toliau. Gyventojai tik viliasi, kad jis baigsis ir jie galės grįžti į normalų gyvenimą.
Remiantis „Copernicus“ nelaimių stebėjimo programa, lavos srautai apgadino ar sunaikino mažiausiai 2650 pastatų, iš savo namų evakuotis privertė tūkstančius gyventojų.
Iš besiveržiančio Kumbre Vjechos ugnikalnios į vandenyną plūstanti lava taip pat plečia La Palmos salos teritoriją.
La Palma yra dalis Ispanijos Kanarų salų salyno, esančio Atlanto vandenyne netoli šiaurės vakarinės Afrikos krantų, kurio ekonomika yra smarkiai priklausoma nuo plantanų auginimo ir turizmo.