-0.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 13 vasario, 2025

Omikron atmainos sukeltų susirgimų atvejai „daugiausia lengvi“, bet tyrimai tęsiasi

AutoriusBNS
Fotopixabay.com


Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį pranešė, kad omikron atmainos sukeltų susirgimų COVID-19 atvejai kol kas atrodo esantys „daugiausia lengvi“, tačiau perspėjo, kad vis dar aiškinasi, ar šis koronaviruso variantas gali sukelti sunkią ligą.

„Atvejai dažniausiai yra lengvi, tačiau turime surinkti daugiau įrodymų, kad nustatytume, ar omikron atmainos sukeltos ligos sunkumas skiriasi nuo iki šiol plitusių variantų“, – sakė EVA biologinių grėsmių sveikatai ir vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri.

Daug mutacijų turinti omikron atmaina praėjusį mėnesį sukėlė paniką pasaulyje dėl būgštavimų, kad ji gali būti labiau užkrečiama, sukelti sunkesnius ligos simptomus ir būti atspari dabar naudojamoms vakcinoms.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią savaitę pranešė, jog pirmieji požymiai rodo, kad omikron atmaina tikrai gali būti labiau užkrečiama.

Tačiau vakcinos nuo COVID-19 gamintojai bendrovės „BioNTech“ ir „Pfizer“ pranešė, kad jų vakcina „vis dar veiksmingai“ apsaugo nuo naujosios omikron atmainos trimis preparato dozėmis paskiepytus žmones.

Jos taip pat pranešė, kad kuria naują vakciną, specialiai pritaikytą apsaugoti nuo naujosios viruso padermės, kuri bus paruošta „iki kovo“.

Pasak M. Cavaleri, kol kas anksti komentuoti, ar esamos vakcinos yra veiksmingos prieš omikron atmainą.

„Šiuo metu neturime pakankamai duomenų apie šio varianto poveikį patvirtintų vakcinų veiksmingumui, tačiau nuolat tikriname naujausius duomenis, kad surinktume medžiagos šiuo klausimu“, – sakė jis.

EVA šiuo metu yra patvirtinusi keturias vakcinas nuo COVID-19.

„Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ iRNR tipo vakcinos sukurtos pasitelkus naują technologiją, išmokančią organizmo ląsteles gaminti nekenksmingą pandeminio koronaviruso paviršaus baltymo dalį. Taikant įprastesnį, bet gana naują virusinio vektoriaus metodą, kuriuo naudojosi „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“, sukuriamas „vektorius“ – genetiškai pakeista peršalimą sukeliančio adenoviruso versija – turintis nunešti genetines instrukcijas į žmogaus ląsteles.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šį sezoną padaugėjo mirčių nuo gripo, nuo COVID-19 mirė 47 asmenys

JP Redakcija

Per savaitę gripas pražudė 5, koronavirusas – 2 asmenis

JP Redakcija

Nacionalinis muziejus sulaukė pustrečio šimto eksponatų apie COVID-19

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads