Prezidentas priėmė Šveicarijos, Brazilijos ir Namibijos ambasadorių skiriamuosius raštus

AutoriusJP
FotoLRP

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Šveicarijos ambasadoriaus Martino Michelet, Brazilijos ambasadoriaus Rodrigo de Azeredo Santoso ir Namibijos ambasadoriaus Charleso B. Josobo skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas pasveikino Lietuvai akredituotą Šveicarijos ambasadorių Martiną Michelet, reziduojantį Rygoje, pradėjus eiti naujas pareigas, taip pat šiais metais minimų dviejų svarbių sukakčių – 100 metų nuo Lietuvos ir Šveicarijos diplomatinių santykių užmezgimo ir 30 metų nuo diplomatinių santykių atkūrimo – proga. Prezidentas su ambasadoriumi susitikime aptarė dvišalių santykių, ekonominių, prekybinių bei kultūrinių ryšių plėtros potencialą ir perspektyvas. Susitikime aptarti regioninio saugumo klausimai, bendri projektai, plėtojant bendradarbiavimą Rytų partnerystės šalių regione.

Prezidentas susitikime su Lietuvai akredituotu Brazilijos ambasadoriumi Rodrigo de Azeredo Santosu, reziduojančiu Kopenhagoje, pabrėžė abipusį interesą stiprinti verslo ryšius, mokslo ir švietimo institucijų bendradarbiavimą. Prezidentas pažymėjo, jog ekonominis bendradarbiavimas turi didelį potencialą augti aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų sektoriuose. Šalies vadovas džiaugėsi, kad Lietuva sėkmingai prisideda prie augančios Brazilijos energetikos rinkos diversifikacijos ir gali plėsti bendradarbiavimą nuo gamtinių dujų infrastruktūros iki atsinaujinančių energetinių išteklių. Prezidentas pabrėžė dvišalio susitarimo dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo sudarymo svarbą sėkmingai verslo plėtrai.

Susitikimo su Lietuvai akredituotu Namibijos ambasadoriumi Charlesu B. Josobu, reziduojančiu Helsinkyje, metu Prezidentas pakvietė Namibiją skatinti tarpusavio ekonominį bendradarbiavimą žemės ūkio ir maisto pramonės ir turizmo sektoriuose. Pasak Prezidento, rengiama ES ir Afrikos strategija prisidės prie dvišalių santykių plėtros. Valstybės vadovas taip pat teigė matantis potencialą bendradarbiauti universitetinių studijų srityje. Lietuva gali dalintis savo gerąja praktika ir padėti Namibijai vystyti svarbią energetinę infrastruktūrą bei plėtoti atsinaujinančią energetiką.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda ragina nebekaitinti atmosferos dėl koalicijos: matysime, kaip geba ar negeba dirbti kartu

JP Redakcija

G. Nausėda abejoja būtinybe statyti bendrą Baltijos šalių elektrinę: generuojančių pajėgumų turime

JP Redakcija

G. Nausėda: sinchronizavimui pasirengta, netikėtumų neturėtų būti

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads