Suteikiama daugiau laiko gyventojams pasirinkti nepriklausomą tiekėją

AutoriusJP
FotoBNS

Pusmečiui pratęsiamas terminas, iki kada šalies gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Tai reiškia, kad į antrąjį liberalizavimo etapą patenkantys ir tiekėjo nepasirinkę vartotojai visuomeniniu elektros tiekimu galės naudotis ne iki šių metų pabaigos, bet iki 2022 m. vidurio. Tikimasi, kad termino pratęsimas padės suvaldyti tiekėjus besirenkančių vartotojų srautus ir išvengti galimo butelio kakliuko efekto metų pabaigoje, taip pat mažiau vartotojų pateks į garantinį tiekimą, kuriems elektros kaina būtų didesnė.

Antrajame etape nepriklausomą tiekėją turi pasirinkti gyventojai, sunaudojantys 1000–5000 kWh per metus, iš viso apie 780 tūkst. namų ūkių. Likus apie pusantro mėnesio iki anksčiau galiojusio termino nepriklausomą tiekėją yra pasirinkę apie 38 proc. Reiškia, per trumpą laiką, pasirinkti tiekėją turėjo dar apie 480 tūkst. vartotojų.

Tikimasi, kad įstatymo pakeitimai taip pat padės išvengti kainų kilimo tiems vartotojams, kurie nebūtų laiku pasirinkę elektros energijos tiekėjo ir jiems būtų nutrauktos visuomeninio tiekėjo paslaugos. Tokiu atveju šie gyventojai automatiškai patektų į garantinį elektros tiekimą, kurio kaina yra ketvirčiu brangesnė ir yra laikinai teikiama bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Įstatymo pakeitimuose numatyta, kad nepriklausomi tiekėjai gali pasiūlyti vartotojams nuo kitų metų pradžios prasidėsiantį sutarčių vykdymą automatiškai atidėti iki 2022 m. liepos 1 d., todėl gyventojams bus aktualu atkreipti dėmesį į visuomenines elektros energijos kainas ir tarifus. Visuomeninio tiekėjo nuo 2022 m. sausio 1 d. taikytini visuomeninės elektros energijos kainos ir tarifai bus paskelbti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ruošiantis atsijungti nuo rusiškos elektros sistemos primenama: jokių veiksmų gyventojams atlikti nereikia

JP Redakcija

„Elektrum Lietuva“: elektros energijos kaina Lietuvoje augo 45 proc.

JP Redakcija

Su Europos tinklais susijungusios Baltijos šalys turėtų diskutuoti apie bendrą elektrinę

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads