Lietuvos bankas imasi priemonių NT rinkos kaitimui užkardyti

AutoriusBNS
FotoBNS

Lietuvos bankas, įvertinęs situaciją būsto rinkoje ir sparčiai augančią skolinimo būstui įsigyti apimtį, siūlo griežtinti pradinio įnašo reikalavimą ne pirmoms būsto paskoloms, o kredito davėjams taikyti papildomą 2 proc. kapitalo rezervą būsto paskolų portfeliui. 

Planuojama, kad reikalavimas dėl pradinio įnašo įsigaliotų nuo 2022 metų pradžios, o papildomo kapitalo rezervo – nuo 2022-ųjų liepos 1 dienos, teigiama Lietuvos banko pranešime.

Plačiau šias priemones Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pristatys antradienį rengiamoje spaudos konferencijoje.

Naujausios Lietuvos banko atliktos apklausos duomenimis, šalyje veikiantys komerciniai bankai prognozuoja tolesnį nekilnojamojo turto (NT) kainų didėjimą: naujos statybos butų brangimo tikėjosi visi apklausoje dalyvavę bankai, senos statybos – 8 iš 9 bankų. Du respondentai manė, kad augimas bus itin spartus ir viršys 10 procentų.

Dauguma apklaustų bankų nurodė pastebintys disbalansų gyvenamojo NT rinkoje, komercinio NT segmente disbalansų įžvelgė trečdalis bankų. Bankai teigė, kad disbalansai būsto rinkoje susiformavę ir paklausos, ir pasiūlos pusėje, o dalis vertino, kad gyvenamojo NT kainos per didelės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apklausa: gyventojus nuo būsto įsigijimo stabdo mažos pajamos ir didelis pradinis įnašas

JP Redakcija

Registrų centras: Lietuvos NT vertė per metus padidėjo 9 proc. – iki 205 mlrd. eurų

JP Redakcija

Lyginant 2023 m. ir 2024 m. trečiuosius ketvirčius, būsto kainos Lietuvoje augo 8,9 proc.

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads