Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino miesto infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo, atleidimo nuo mokėjimo, sutarties sudarymo tvarkos aprašus ir sutarties standartines sąlygas.
„Siekiant užtikrinti tinkamą Lietuvos Respublikos savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo nuostatų įgyvendinimą buvo svarbu patvirtinti savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo ir atleidimo nuo jos mokėjimo tvarkos aprašą. Jame nustatytos Panevėžio miesto savivaldybės administracijos teisės ir pareigos, numatyti atvejai, kuriais įmokų mokėtojai atleidžiami nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo, taip pat nustatoma įmokos mokėjimo dalimis tvarka“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis.
Savivaldybės infrastruktūros plėtros įmoką moka naujai statomo, rekonstruojamo pastato, esamą inžinerinį statinį rekonstruojančio į pastatą ir (ar) kito inžinerinio statinio, kuris nėra savivaldybės infrastruktūra ir jo naudojimui reikalinga savivaldybės infrastruktūra, statytojas. Remiantis įstatymu, įmoka nemokama, kai išduotas statybą leidžiantis dokumentas šių statinių statybai ar rekonstrukcijai:
1) valstybei svarbaus projekto statiniui ar statiniui valstybei svarbaus projekto teritorijoje, kurios ribas nustato Vyriausybė;
2) geležinkelio infrastruktūros objektui, geležinkelio stočių ir jų aptarnavimui skirtiems statiniams, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektui susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijose, kai jų eksploatacijai nereikalinga savivaldybės infrastruktūra, išskyrus vietinės reikšmės kelius;
3) savivaldybės infrastruktūros ir (ar) jos aptarnavimui skirtiems statiniams.
Nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos atleidžiami statytojai, kai pagal sutartį jų lėšomis suprojektuotos, pastatytos ir (ar) įrengtos savivaldybės infrastruktūros išlaidos ne mažesnės negu sutartyje numatyta įmoka. Taip pat įmokos nemoka ir tie statytojai, kurie iki Lietuvos Respublikos savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įsigaliojimo dienos, yra pradėję statybos leidimo gavimo procedūrą, tačiau jo dar nėra gavę, bet yra Panevėžio miesto savivaldybės administracijos sprendimu arba kitų infrastruktūros valdytojų sprendimu gavę prisijungimo prie miesto susisiekimo komunikacijų sąlygas, jomis vadovaujasi bei prisiima jose numatytas atsakomybes.
Tarybos posėdyje taip pat buvo patvirtintas savivaldybės infrastruktūros plėtros sutarties sudarymo tvarkos aprašas bei savivaldybės infrastruktūros plėtros sutarties standartinės sąlygos. Minėtuose dokumentuose nustatomi planuojamų atlikti darbų terminai, sutarties įvykdymo ar jos nutraukimo sąlygos, savivaldybės infrastruktūros plėtros iniciatoriaus, organizatoriaus bei infrastruktūros valdytojo teisės ir pareigos, sukurtos infrastruktūros perdavimas.
Panevėžyje šiuo metu už Savivaldybės inžinerinės infrastruktūros plėtrą galioja 0 Eur tarifas.